Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

TASUB TEADA ⟩ Mida teha, kui koer leiab maast mürgitatud toidupala?

Pilt on illustreeriv. FOTO: Shutterstock

Viimastel päevadel levivad sotsiaalmeedias kulutulena hoiatavad teated mürgitatud või muul moel ohtlikuks muudetud toidupaladest, mida olevat leitud nii põõsaste alt kui ka koerte jalutusväljakutselt. Loomakaitseorganisatsiooni esindaja sõnul puudub aga olukorrast täielik ülevaade nii neil kui ka politseil, nii ei saa praegu väita, et tegemist oleks organiseeritud tegevusega.

Kuku raadio hommikusaates «Ärataja» käis külas Eesti Loomakaitse Seltsi kommunikatsiooni- ja turundusjuhi Agnes Blank, kelle sõnul on loomakaitse seltsi poole pöördutud vaid seoses ühe taolise juhtumiga selle aasta kevadel.

Taolisi lugusid tuleb ikka ja jälle päevavalgele ja seda justkui lainetena. Blanki sõnul ei saa aga kinnitada, nagu oleks tegemist maniakaalse ja järjepideva tegevusega. «Ei ütleks, et sellist organiseeritud tegutsemist on. Selliseid juhtumeid, kus tehakse omakohut ja mürgitatakse näiteks viiner ära, aga ikka tuleb,» hindab Blank praegust olukorda.

Blank julgustab politseile aktiivsemalt teatama, et asjadele ametlik käik anda. «Praegu on politseile jäänud mulje, et see on lihtsalt sotisaalmeedias üles puhutud,» sõnab ta. «Kui leiate sellise peibutise, tehke kindlasti pilt. Kui näete kedagi, kes seda viskab, kindlasti filmige teda ning kutsuge politsei, kes saab võtta asitõendid ja olukorra fikseerida. Praegu politseil puudub ülevaade,» sõnas Blank.

Teavitada tasub ka loomakaitseorganisatsioone, kes saaksid samuti teisi koeraomanikke hoiatada.

Blank soovitab kasutada Paw Map (eesti keeles käpakaart - toim.) nimelist äppi, kuhu saab mürgitatud toidu leiukohti üles märkida.

Lemmikule tuleks ka selgeks õpetada, et ta maas vedelevat toitu ei sööks. Üks viis, kuidas aru saada, et koer on midagi leidnud, on jälgida tema kehakeelt. «Kui ta hakkab midagi ahnitema, siis ta tavaliselt hakkab tõmbama, eriti tähelepanelik tuleks olla põõsaste ja pingialuste kohtade juures või neid vältida,» rääkis Blank.

Milliseid nippe veel jagus, kuula saatest siit.

Tagasi üles
Back