Päevakäpp: kelmikas Miina on andekas tagakäppadel seisja

Miina.

FOTO: MTÜ Kassiabi

Miina on roheliste silmadega kassipiiga, kelle valgepõhjalist kasukat kaunistab kelmikas triibuline muster. Miina-piiga on leitud Narvast ja on Kassiabis olnud pea aasta.

Miinakene oli Kassiabisse saabudes üpris arg ja puges võimalusel peitu, kui inimene tuppa astus. Ta ei lubanud ennast puudutada ning igaks juhuks susises läheneva paikäe peale. Samas ei tulnud ta siiski inimesele kallale. Teiste kassidega saab Miina kenasti läbi ega kakle. Vahel hoiab küll pisut omaette, aga eks kõik elusolendid vajavad vahel oma isiklikku ruumi.

Praeguseks on Miina muutunud palju usaldavamaks ja saanud aru, et inimene on tema sõber. Äkilisi liigutusi küll teha ei maksa, siis ta pisut ehmub, aga uudishimulik Miinakene tuleb uksele vastu, nurrub ja nühib oma peakest vastu inimest: «Palun, süga mind kõrva tagant. Ja lõua alt ka natuke. Ja veel kõrva tagant. Nurr!»

Miina on ka väga mänguhimuline, nagu allolevast videost näha. Video on tehtud ajal, kui Miina oli veel puuris karantiinis. Vaatamata puurirežiimile oli Miina ka siis juba valmis iga kell mängima. Nüüd, olles puurist vaba, on Miinakene veel mängulisem ja seda on tõesti lust vaadata, kuidas ta erinevaid mänguasju taga ajab.

Miina ootab oma inimest ja soovib minna oma koju. Miinakese näol saab tema tulevane kodu omale truu, armsa, sõbraliku, mängulise, kuid rahuliku kiisupreili, kelle kelmikas laigukesega nägu ja kaunis kasukas pakuvad ka silmarõõmu. Miina on steriliseeritud, vaktsineeritud ja kiibitud ning valmis minema oma päriskoju.

Kui just sinu kodu ootab sellist armsat sõbralikku, mängulist, uudishimulikku kirjut kiisutüdrukut, helista 55571625 või kirjuta: kodu@kassiabi.ee.

Populaarne

Tagasi üles