P, 4.06.2023

«LEMMIK SÖÖB» ⟩ Fotokonkurss täies hoos: vaata, mida põnevat leiab Eesti lemmikloomade toidulaualt

Saada meile pilt või video!
lemmik.postimees.ee
Facebook Twitter
Comments
Tartu kass Müstik
Tartu kass Müstik Foto: Erakogu

Mis söök sinu lemmikul suu vett jooksma paneb või on tal mõni naljakas söömise või joomise harjumus või komme? Jaga seda meiega ja võid võita auhindu.

Tee oma lemmikust video või foto ning jaga seda meiega aadressil lemmik@postimees.ee. Lisa ka lühike tutvustus oma lemmiku kohta. Silmapaistvatele paneb auhinnad välja PetCity. Vaata seni laekunud fotosid:

Vaata seni laekunud videoid:

Tartu kass Müstik:

@mysticthebengal Rawrrrr. #rawcatfood #catfoodie #rawr #chickenthighs ♬ son original - JuniorJmss

Nelja-aastane sirgekõrvaline šoti (ingl k. scotish straight) kiisu Juss maiustab:

Nendes videotes mugivad ühe pere kaks maiasmokka aplalt toitu. Taks saab mais 3-aastaseks ja Berni Alpi karjakoer aprillis 2-aastaseks. «Pole vist väga asja, mida nad ei sööks.» kommenteerib perenaine Kadri.

Kassiomanik Egle-Heleri saatis aga video oma kassist Liisust, kellele meeldib saia süüa. «Saialembuse tema puhul avastasin siis, kui tulin ükspäev töölt koju ja avastasin saia paki maast, mille pakend oli katki näritud,» meenutas ta.

Sai oli ette tükeldatud ainult selle video jaoks ning rohkem perenaine kassile saia ei anna, kuna see pole kassidele mõeldud söök ning saiapakki tuleb nüüd kapis peita. Kass Liisu on perenaise sõnul korralik suslik, kellele meeldib pättusi teha ning süüa kõike, mis talle ette antakse. Kuna ta on aga viimasel ajal kõvasti kosunud, on ta nüüd dieedil.

«Meie peres on 2 kassi. 9-kuune tüdruk Maša ja 9-aastane poiss Vasja. Mašale meeldib toiduga mängida. Ostame koerte snäkke, Adventurose omaga mängib videos, maitsevad ka kuivatatud liha, mis on kirjade järgi koerte jaoks. Nendega mängib samamoodi, loobib ja tassib ja lõpuks sööb ära,» räägib Eneken oma lemmiku huvitavast maitsest.

«Lisaks sööb Maša kooritud päevalilleseemneid, paberit ja lund. Videole sobib pealkirjaks «Toiduga ei mängita» – Vasja jälgis ja siis tuli nooremat «kasvatama». Maša on veel selles mõttes eriline, et sündis «poolikute» tagajalgadega,» lisas ta.