Veterinaar paljastas veel 5 koeratõugu, keda ta endale ei võtaks

lemmik.postimees.ee
Copy
Mops
Mops Foto: Unsplash

Ameerika Ühendriikides elav veterinaar ja sotsiaalmeedia mõjuisik dr. Rachel avaldas veel viis koeratõugu, keda tema endale ei võtaks.

Lemmikut valides peab arvestama, et kõikvõimalike tervisehädade ennetamiseks on ülioluline enne kutsika soetamist korralik taustatöö teha ning soetada kutsikas vastutustundliku kasvataja käest, kes on oma koertele teinud põhjalikud terviseuuringud, et pärilikke haigusi vältida. Ometi on tõuge, keda kimbutavad terviseprobleemid sagedamini kui teisi.

Mõni aeg tagasi paljastas dr. Rachel, sotsiaalmeedia kasutajanimega Exotic Pet Vet, viis koeratõugu, keda ta endale ei võtaks, tuueski peamiselt välja sagedased terviseprobleemid.

Hiljem täiendas ta loetelu veel viie koeratõuga. Tema postitatud videot on TikTokis praeguseks vaadatud üle kahe miljoni korra.

@exotic.pet.vet Top 5 Dog Breeds I Would Not Purchase, Part 2! #boxer #sharpei #saintbernard #cavalierkingcharles #pug #dog #dogs #puppy #puppies #animals #pets #bulldog #mutt #rescue #vet #vetmed #veterinarian #veterinary #medicine #veterinarymedicine #premed #prevet #vettech ♬ original sound - Dr. Rachel

Tõud, keda veterinaar võtta ei soovita, on järgmised:

Loe ka seda: Veterinaar paljastab: neid 5 koeratõugu mina endale ei võtaks

  1. Mops: «Koondaksin siia alla ka kõik teised lühikoonulised koeratõud, nagu näiteks buldogid, kes peavad terve elu hingamisraskustega elama. Olen näinud, kuidas mõned neist ei taha pärast anesteesiat hingamisaparaadist loobuda,» toob veterinaar välja šokeeriva tõe. Lühikoonulisi tõuge kimbutavad teistest sagedamini kuumarabandused, nahapõletikud, hamba- ning silmahaigused.
  2. Cavalier King Charlesi spanjel: «Kuigi see tõug on äärmiselt peresõbralik, on tõug Norras juba keelatud. Põhjuseks on südamehaigus, mida cavalier'idel esineb 20 korda sagedamini kui keskmise koera puhul (cavalier'idele heidetakse ette väga suurt südamehaiguste esinemist (mitraalklapipuudulikkus) ja suurt süringomüeelia ja Chiari-laadse malformatsiooni esinemist – loe pikemalt SIIT – toim.) Kahjuks olen pidanud nägema neid koeri haiguste tõttu väga noorelt suremas.»
  3. Berhnardiin: siin on veterinaari seisukoht mõnevõrra üllatav: «Võin toime tulla vere, uriini ja väljaheidetega, aga mulle ei meeldi ila!» ütleb ta. «Ma ei soovi võtta nii suurt kasvu koera, kuna temaga on väga raske hakkama saada, kui asjad peaksid käest minema.»
  4. Shar pei: «Nende puhul on oluline välja tuua, et nad on aretatud valvekoerteks ja vajavad korrektset väljaõpet, vastasel juhul võivad muutuda agressiivseks. Lõtv nahk tekitab sagedamini valulikke nahahaiguseid ja isegi silmaprobleeme.»
  5. Bokser: «Neil on palju geneetilisi probleeme, eriti levinud on südamehaigus,» toob dr. Rachel välja. Samuti esineb bokseritel tema sõnul tavapärasest sagedamini vähkkasvajaid.

Loe ka seda: Veterinaar paljastab: neid 5 koeratõugu mina endale ei võtaks

Tagasi üles