Kuidas lahutada kaklevaid koeri ilma oma tervist ohtu seadmata (2)

Mariann Prooses
, lemmik.postimees toimetaja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Foto: pixabay.com

Ükski koeraomanik ei taha oma lemmikut kaklemas näha ning kui selline olukord peakski tekkima, on tõenäoliselt esimene mõte tõsta kisa ning kaklejate vahele trügida. Sellisest käitumisest ei ole loomulikult abi ning see teeb olukorra hullemaks. Portaal  I Heart Dogs annab nõu, kuidas tülitsevad koerad võimalikult ohutult lahutada.

Esimese asjana tuleks kindlaks teha, kas on üldse vaja sekkuda, sest vahel võib ka koerte mäng paista hoopis kaklusena.

Agressiivuse märgid, mida tasuks tähele panna: ulgumine, naksamine, küüru tõmbumine, koer limpsab keelega närviliselt suu ümbrust, ta on alandlikkust näitavas asendis või tõmmanud saba jalge vahele.

Meetodid, kuidas tüli lahutada:

Tagakäppadest haaramine

Selleks on vaja vähemalt kahte inimest, kes haaravad kummagi riidleva koera tagakehast, tõstes koera tagumised käpad maast üles. Tagakäppadest tõmmates saab tülitsevad loomad teineteisest kiiresti eemale sikutada. 

Padi või tekk

Kahe kakleva koera vahele võib heita padja või teki. See katkestab hetkeks kahe vaenuliku looma omavahelise pilkkontakti, leevendades nende agressiivset hoiakut. 

Pihustipudeli kasutamine

Paljudele koeraomanikele on abiks pihustipudel. Pritsitud külm veejuga aitab kaklejad lahutada.

Lärm

Koerte lahutamiseks võib püüda teha ka kära, näiteks helistada kella või raputada tugevalt müntidega täidetud plekkpurki.

Looma tähelepanu suunamine millelegi positiivsele

Selleks, et koera energia mujale suunata, tasub teda kutsuda innukalt jalutama või autosõidule. Andes koertele teise võimaluse, kuhu nad oma energia suunata saavad, on neil kergem kähmlus unustada.

Märksõnad

Tagasi üles