L, 2.12.2023

VAATA OTSE ⟩ Populaarne RMK hirvekaamera alustas uut hooaega

lemmik.postimees.ee
Facebook
Comments
Foto: RMK hirvekaamera kuvatõmmis

Alates novembrist töötab taas hirvekaamera, mis juba 11. hooaega edastab reaalajas loomade tegemisi hirveplatsil Lääne-Saaremaal.

RMK looduskaamerate tööd koordineeriv zooloog Tiit Hunt ütles RMK blogis, et kaamera paikneb taas samas metsatukas ja jälgib umbes hundi silmade kõrguselt hirvi ning teisi loomi.

Tänavuse hooaja alguse puhul said loomad maiustada peibutuseks kohale toodud õuntega. «Huvilisi ei tulnud kaua oodata, juba kaamera testimise ajal võis platsil näha kahte hirvepulli, kolme hirvelehma ja vasikat,» kinnitas Tiit Hunt.

Lisaks käib tema sõnul järjekindlalt söödakastist õunu virutamas üks rebane. «Arvata võib, et see õunarebane on sama porgandirebane, kes eelmisel hooajal kõigi vaatajate üllatuseks ja rõõmuks kaamera ees regulaarselt porgandeid ragistas.»

RMK hirvekaamera pakub alates 2014. aastast sügisest kevadeni võimalust elada kaasa Tehumardi metsade imetajate ja lindude tegemistele hirveplatsil. Näiteks kevadel kaotas üks hirvepull oma sarve otse kaamera silma all (vaata siit).

Neid sündmusi ja vahel lausa üllatavaid seiku kajastab ka RMK kodulehe loodusblogi. «Põnevamad hetked toome sinna eraldi välja ka sel hooajal,» lubas Tiit Hunt.

Vaata hirvekaamerat siit:

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles