K, 30.11.2022

Hoiatus!

Järgnevad kujutised võivad olla häiriva sisuga. Kas soovid jätkata?
Jah Ei

Lidlit broileritega varustavast kanafarmist avaldati õõvastavaid kaadreid

Lisatud Lidli kommentaar
lemmik.postimees.ee
Lidlit broileritega varustavast kanafarmist avaldati õõvastavaid kaadreid
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Foto on illustratiivne
Foto on illustratiivne Foto: Shutterstock

Mõne nädala eest vapustasid avalikkust kaadrid, mis näitasid väga halbades tingimustes kanu Lidlile liha tootvas Saksamaa broilerifarmis.

Loomakaitseorganisatsioon Nähtamatud Loomad avaldas täna veelgi õõvastavamad kaadrid kanabroilerite kohutavatest elutingimustest suures Hispaania linnufarmis, milles kasvatatud kanaliha jõuab samuti Euroopas Lidli lettidele.

Täna avaldatud kaadrid paljastavad lindude võikad elutingimused Lidlit varustava Hispaania ettevõttega Sada seotud broilerifarmides.

Videos on näha, kuidas farmitöötajad linde vägivaldselt kohtlevad. Näiteks tapavad nad haigeid tibusid pekstes neid vastu ämbreid. Töötajad viskavad ämbritesse ka elusaid linde, põhjustades nende piinarikka surma. Kaadrite põhjal on farm rikkunud Hispaania loomakaitseseadust.

Videomaterjal paljastab ka lindude ebasanitaarsed elu- ja piinarikkad transporditingimused. Linde laetakse transpordi kastidesse viisil, mis põhjustab raskeid vigastusi.

Videos on näha koristamata laibad ja agoonias linnud, kes on haiged või tõsiste väärarengutega, mis takistavad liikumist ning ligipääsu veele ja toidule.

«50 aasta pikkuse aretuse tulemusel kasvavad lihatööstuse kanabroilerid täna neli korda kiiremini kui varem. Ebaloomulikult kiire kasv põhjustab raskeid haigusi ja väärarenguid,» kommenteeris Nähtamatute Loomade kanade heaolukampaania juht Mari-Liis Jaik. «Kutsume üles Lidlit kogu Euroopas liituma rahvusvahelise algatusega European Chicken Commitment ja seeläbi loobuma julmal viisil kasvatatud kanaliha müümisest.» lisas Jaik.

Probleemi adresseerimiseks kutsuvad Euroopa loomakaitseorganisatsioonid, sealhulgas Nähtamatud Loomad, üles Lidli jaekette liituma rahvusvahelise algatusega European Chicken Commitment. Selle jaoks on algatatud #LidlAnimalScandal kampaania. Loomakaitseorganisatsioonid nõuavad tõsiste heaolu probleemide vähendamist, võttes kasutusele konkreetsed meetmed, sealhulgas kiiresti kasvavate tõugude väljavahetamine aeglasemini kasvavate naturaalsete kanatõugude vastu.

Rahvusvahelise algatusega European Chicken Commitment on liitunud enam kui 300 Euroopa ettevõtet.

Lidl on üks väheseid suurtest supermarketite kettidest, kes ei ole veel algatusega liitunud.

Lildli vastus Nähtamatutele Loomadele: mõistame väärkohtlemise hukka

Lidli esindaja sõnul pole neil veel kindlat teavet video pärituolu kohta, kuid päris kindlasti ei jõua videos näha olevatest farmidest kanaliha Eestis asuvatesse Lidli poodidesse.

«Lidl mõistab selgelt hukka videos näidatud väärkohtlemise ja astub välja loomadevastase julmuse vastu. Videos näidatud tingimused on vastuvõetamatud,» edastas Lidli avalike suhete juht Kaspar Kütt.

Lidl on valmis rääkima European Chicken Commitmenti esindajatega. «Küll aga rõhutame, et tegemist on rahvusvahelise tasandi suhtlusega, milles osaleb Lidl tervikuna, mitte Lidl Eesti,» lisas Kütt. Loe ka SIIT.

 MTÜ Nähtamatud Loomad on Eesti loomakaitseorganisatsioon, mille eesmärgiks on vähendada loomade kannatusi tööstuslikus loomakasvatuses. Adresseerime kõige põletavamaid probleeme loomade intensiivpidamise juures ja kutsume üles tööstusfarmide asemel arendama kõrgema heaoluga väikefarme.

Märksõnad
Tagasi üles