:format(webp)/nginx/o/2025/06/11/16915060t1h4bab.jpg)
Üks naine on otsustanud võtta asja enda kätte pärast seda, kui tema kodutänav muutus justkui miiniväljaks lohakate koeraomanike tõttu, kes ei viitsi oma lemmikute järelt koristada. Pidevalt koerajunnide otsa komistades viskas tal lõpuks üle – ja nii sündiski selline passiiv-agressiivne protest.
Kohalik elanik postitas Redditisse fotod enda loodud siltidest, mis ilmusid tema kortermaja ümbrusse. Sildid olid lihtsad, kuid otsekohesed: «Korista oma koera järelt ära», «Meie ei korista mitte midagi» ja «Korista kaka ära».
See väiklane, kuid loov vastulöök ärgitas ka teisi naabreid olukorrale tähelepanu pöörama. «Keegi pani need passiiv-agressiivsed sildid välja ja siis keegi teine viis asja uuele tasemele,» kirjutas kasutaja, lisades, et inimesed olid hakanud koerajunnide juurde isegi märkmepabereid ja pulgakeste otsa kinnitatud sildikesi asetama.
Someone posted these passive aggressive "pick up your dog poop" signs in my apartment complex and someone else got next level petty with them.
byu/Mick0331 infunny
«Ma lihtsalt astusin jälle kakahunnikusse»
Kommentaarid Redditis ei lasknud end kaua oodata. Üks kasutaja ütles: «Inimesed, kes ei korista oma koera järelt, ei peaks üldse loomi pidama.»
Teine jagas oma kogemust: «Käisin prügi ära viimas ja astusin otse hunnikusse. Märgistasin iga junni väikeste märkidega, panin betoonile kirja «Palun koristage!» – ei aidanud. Lõpuks kutsusin haldusfirma ja alles rahatrahv mõjus.»
Kolmas lisas: «Mul sama jama. Koerad võivad ju murul käia, aga keegi jätab kogu aeg hunniku mu maja ette. Ma jälgin aknast, et saaks lõpuks süüdlase kätte!»
Võib lõppeda trahviga kuni 1000 naela (ca 1180 eurot)
Suurbritannias võib koera järelt koristamata jätmine lõppeda kuni 100-naelase (ca 118 eurot) kohapealse trahviga. Kui asi jõuab kohtusse, võib see maksma minna kuni 1000 naela. Seadus ütleb, et väide «ma ei pannud tähele» või «mul polnud kotti kaasas» ei ole vabandus.
Koristamine jääb lõpuks kõik kohaliku omavalitsuse ülesandeks. Enamikus omavalitsustes töötavad koerajärelevalve ametnikud, kuid selge on see, et probleem pole kuhugi kadunud.
2010. aastal aitas kampaania «Koerakaka haldjat ei ole olemas» paljudes piirkondades olukorra kontrolli alla saada – mõnes kohas vähenes rikkumiste arv kuni 90 protsenti.