/nginx/o/2025/04/29/16808005t1ha632.jpg)
Hiljuti päästis Pesaleidja Kuusalu vallast 11-pealise kassikoloonia. Üks päästetutest oli ka Lumilee, kelle tervisele mõjus steriliseerimata jätmine väga laastavalt.
«Meile tuli koloonia kohta info jaanuarikuus ning teatajaga koos asusime kolooniat likvideerima, st tegelesime püügiga, ning sellega aitas ka teataja ise,» rääkis Pesaleidja MTÜ üldjuht Kelli Samberk.
Seda, kuidas koloonia sinna tekkis, on raske öelda, sest ka teataja ei osanud selle kohta miskit öelda. «Võib arvata, et kuskil kellelgi sündis pesakond, kes siis mööda küla uitama läks ning peatusid siis seal, kuhu nad pidama ka jäid. Tänaseks oleme sealt kõik kassid ära toimetanud,» lisas ta.
Üks päästetud kassidest oli Lumilee, kes oli kassipäästjate hoole alla saabudes tiine. «Koloonia, kust Lumilee tuli, oli suur ning on selge, et seal toimus omavaheliselt üksjagu suguluspaaritust. On väga suur tõenäosus, et ka Lumilee beebid said südamelöögi just nimelt suguluspaarituse tulemusena,» selgitas Samberk.
Vaid loetud päevad hiljem kass juba poegis, kuid kõik ei läinud sugugi nii, nagu plaanitud. Tema juurest leitud kaks kassipoega olid surnud, puhastamata, üks neist nahata, roosa, väärarenguga.
«Lumilee ise hingeldas, ilastas ja oli apaatne, seega hoolimata õhtusest kellaajast läks ta kiirabisse. Seal selgus, et sees on üks beebi veel, kuid ka tema oli väärarenguga, nahata. Lumilee sai küll ööseks tagasi meie hoole alla, kuid oli järgmine päev juba väga õnnetu, apaatne, ei söönud. Tagasi kiirabisse,» rääkis Samberk.
Tänaseks on Lumilee kohta teada, et ta põletikunäitaja on kõrge, tal on tugev aneemia, vajab ilmselt ka vereülekannet. Tal on sond, sest ta ei söö ega tunne toidu vastu vähimatki huvi. See kõik saab olema kulukas, sest raviarved ulatuvad juba praegu 1357,06 euroni.