Päevatoimetaja:
Maarja-Liis Orgmets
Saada vihje

VIDEO Uskumatud kaadrid: leopardi küüsi langenud koeral õnnestus viimasel hetkel pääseda

Copy
Pilt on illustreeriv.
Pilt on illustreeriv. Foto: Shutterstock

Indias jäi turvakaamera ette ärev hetk sellest, kuidas üks koer ootamatult leopardi rünnaku alla sattus. Olukorra lõpplahendus ei olnud aga sugugi selline, nagu oleks võinud karta.

Imearmas must labradori retriiver Rocky jalutas möödunud nädala varahommikul Radžastanis Mount Abu's asuva Sunrise Valley korterikompleksi ees, kui leopard talle kallale tungis, vahendas Times of India.

Videost on näha, kuidas koer rahulikult aias jalutab ning leopard talle selja tagant läheneb. Rocky üritab metslooma rünnakule vastu hakata, pekstes teda jalgadega, samal ajal kui tema kaelast hammastega kinni hoiab. Jõhker rünnak saab lõpu, kui koeraomanik Mala Kumari karjuma hakkab. On näha, et see ehmatab leopardi, kes seejärel Rocky vabaks laseb ja ise minema jookseb. Rocky tõuseb püsti ja ajab leopardi lühikest aega taga, enne kui pöördub tagasi ja suundub oma kodu ohutusse ossa. Videot saab vaadata siit:

Leopard on Indias väga levinud liik. Indias elab peamiselt kaks leopardiliiki: harilik leopard (Panthera pardus), kes on väga levinud, ja lumeleopard (Panthera uncia), kes on äärmiselt haruldane väljasuremisohus liik.

Leopard on väga kohanemisvõimeline ja suudab elada erinevates elupaikades, alates troopilistest metsadest kuni mägiste piirkondadeni. Neid leidub kogu Indias, välja arvatud väga tihedalt asustatud ja kuivendatud aladel. Leopard on üks India suurimaid kaslasi, neid leidub looduskaitsealadel, metsades, rahvusparkides. Meediasse on ka varem jõudnud teateid selle kohta, kuidas leopardid on asustatud piirkondadesse sattunud.

Lumeleoparde leidub peamiselt India põhjapoolsetes piirkondades, eriti Himaalaja mäestikus. Nad on väga haruldane ja ohustatud liik, elades peamiselt kaitsealadel ja eemal inimtegevusest. Arvatakse, et Indias elab umbes 4000–7000 lumeleopardi, kuid nende täpset hulka on teadlastel väga keeruline määratleda, kuna nende elupaigad on niivõrd raskesti ligipääsetavad.

Tagasi üles