26 päästetud koera tervis oli nii hullus seisus, et nende ravimiseks kulub uskumatu summa

lemmik.postimees.ee
Copy
Üks päästetud koertest.
Üks päästetud koertest. Foto: Varjupaikade MTÜ

Ametnikud võtsid Jõgevamaal ära koerad omanikult, kes ei tulnud nende pidamisega toime ja oli loomad pikemaks ajaks abitusse seisundisse jätnud. Kuna loomade elu ja tervis olid ohus, võõrandas põllumajandus- ja toiduamet nad omanikult ning 26 neist paigutati Varjupaikade MTÜ Tallinna ja Viljandi varjupaikadesse.

«Varjupaika saabudes olid koerte silmad põletikus ja mädased, pooltel koertel on laukeerd, mis vajab opereerimist; osadel koertel oli kõrvas tõsine pärmseene infektsioon; nende hambad on väga kehvas seisus ja põletikulised, osa neist vajab edasist hambahooldust ja mõne hamba eemaldamist; lisaks vajavad kõik koerad karva- ja nahahooldust,» sõnas Varjupaikade MTÜ kommunikatsioonijuht Anni Anete Mõisamaa.

Loe pikemalt: 

Jõgevamaa koeraomanik jäi 12 lemmikust ilma, aga tegelik olukord oli palju jahmatavam

Lisaks tõsistele tervisemuredele räägib halvast kohtlemisest nende käitumine, sest enamik koertest on inimpelglikud. «Mõned neist on isegi hirmust ajendatuna agressiivse käitumisega. Töö, mis on koertega vaja enne nende uutesse kodudesse saatmist teha, on meeletu. Meie veterinaaritiim kui ka teised töötajad-vabatahtlikud tegutsevad aktiivselt, et koerad saaksid valu- ja stressivabaks ning lõpuks ometi võimaluse uuele, heale elule,» selgitas Mõisamaa.

Päästetud koerad.
Päästetud koerad. Foto: Varjupaikade MTÜ

Koerad tuleb steriliseerida-kastreerida, vaktsineerida, kiibistada ja paljudele neist teostada ka silma- ning hambaoperatsioonid. Et Varjupaikade MTÜ saaks koertele järjest vajalikud protseduurid teha, palutakse heade annetajate abi.

26 koera veterinaarprotseduurid, ravi ja ülalpidamine läheb maksma üle 15 000 euro.

Selle lingi kaudu tehtud annetus läheb otse päästetud koerte aitamiseks.

Tagasi üles