Loomaarst vastab: miks kass voodisse häda teeb? (1)

lemmik.postimees.ee
Copy
Foto: Shutterstock / illustreeriv foto

Lemmiku lugejatele on avatud nõuandenurgake, kus loomaomanikud saavad esitada loomaarstile küsimusi oma neljajalgsete sõprade kohta.

Lemmiku lugeja küsib: «5-aastane mustvalge steriliseeritud emakass pissib iga päev järjepidevalt külalistetoa voodile ja diivanile, mujale mitte. Majas on ka teine kass, läbi saavad hästi. Kummalgi on oma liivakast, kus käivad asjatamas ja üks veel lisaks, kuid seda ei kasuta kumbki. Mööbli katmist ja muid trikke oleme proovinud, sealhulgas ka kassidele mõeldud spreisid ja difuuserit. Mööbli võime küll välja vahetada, aga mis garanteerib, et kiisu ka uut mööblit täis ei pissi? Kuidas edasi, mida teha, et kiisut ja meid aidata?»

Vastab loomaarst Kertu Kivirand PetCity loomakliinikust:

Esmalt tuleks pöörduda loomaarsti visiidile välistamaks terviseprobleemid. Kui tervis on muus osas korras, oleks mõistlik looomaarstiga läbi arutada elukorraldus ja katsuda leida potentsiaalsed stressiallikad. Kui miski muu ei tööta, võib loomaarst kaaluda ka ravimite kasutamist.

Esita meile küsimus!

Saada (oma) lemmikloomi puudutav küsimus (või küsimused) meile ja me uurime loomaarstidelt ning ekspertidelt, miks loomad üht- või teistmoodi käituvad ja mis neid vaevab.

Küsimused võivad puudutada loomade käitumist, tervist või näiteks seda, millega arvestada, kui soovid võtta uue lemmiklooma. Küsimusi ootame aadressil lemmik@postimees.ee või alloleva vihjekasti kaudu.

Kommentaarid (1)
Copy

Märksõnad

Tagasi üles