EHMATAV ⟩ Just nii kiiresti võib üks kassipaar 3000 järglast saada

lemmik.postimees.ee
Copy
Foto: Shutterstock

Eesti Loomakaitse Selts (ELS) kutsub kõiki kassi- ja koeraomanikke oma lemmikuid viima steriliseerimisele ja kastreerimisele, et vältida soovimatuid järglasi, jooksuaja põhjustatavat stressi ja ebameeldivat käitumist. Kampaaniaga on liitunud loomakliinikud, kes pakuvad steriliseerimist ja kastreerimist soodsama hinnaga.

Erinevalt inimestest ei ole loomadel järglaste saamine emotsionaalne ning läbimõeldud otsus. Loomad lähtuvad oma instinktidest ega tunne kurbust saamata jäänud pesakonna pärast. Samuti ei suuda poegade ema peale järglaste üleskasvatamist vastutada nende edasise saatuse eest. See ülesanne jääb loomaomaniku kanda.

«Steriliseerimata kass võib ühe aasta jooksul poegida mitmeid kordi, lisaks võivad tema järglased aasta jooksul saada juba oma esimesed järglased. Seega võib aastaga üks kassipaar saada kokku peaaegu 30 järglast. Arvestades, et täiskasvanud loomapojad annavad omakorda järglasi, võib teisel aastal kassiperes olla juba 70 poega, kolmandal 175 ja neljandal aastal võib algsel paaril olla kokku juba peaaegu 3000 järglast. Ka koerad võivad aastas mitu korda poegida ja ühes pesakonnas võib olla isegi 12 kutsikat,» kommenteeris ELSi otsese abistamise juht Margit Midro.

Looma steriliseerimine ja kastreerimine võib muuta positiivselt ka looma käitumist. Kastreeritud või steriliseeritud loomadel ei ole jooksuaega, seega nad ei meelita ligi võõraid loomi, reeglina ei märgista ega häälitse jooksuajale omaselt ning püsivad oma territooriumil. Üldjuhul saavad kastreeritud või steriliseeritud loomad omavahel paremini läbi ja nende agressiivsus väheneb. Kastreeritud või steriliseeritud loomad võivad võtta kaalus juurde, kuid kaal on kontrollitav kindlate söögikordade kehtestamise ning liikumisega.

Lemmiklooma saab steriliseerida või kastreerida vahemikus 01.03–31.03.2024 hea hinnaga. Rohkem informatsiooni leiab Eesti Loomakaitse Seltsi kodulehelt.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles