L, 2.12.2023

Ida-Virumaal jäi ilves auto alla

lemmik.postimees.ee
Facebook
Comments
Pilt on illustreeriv.
Pilt on illustreeriv. Foto: Shutterstock

Ida-Virumaal Mäetaguse jahipiirkonnas hukkus 2. novembri hommikul liikluses noor ilves, teatas Eesti Jahimeeste Selts.

Kohaliku jahimehe Martin Mägi sõnul loomal mingeid väliseid haigustunnuseid ei täheldanud ning see on juba teine ilves, kes samal trassil Jõhvi-Tartu maanteel sel aastal hukkunud, kommenteeris Mägi Jahimeeste Seltsi kodulehel, kus jagati ka fotot hukkunud ilvesest.

Jahimehed on täheldanud, et ilvese arvukus on suurenenud. «Ilvese arvukus on sedavõrd suur, et nende põhilise toidulaua, metskitse, arvukus on tunduvalt langenud. Kui eelmisel aastal oli meie piirkonnas küttimismaht ca 30 metskitse, siis küttisime ainult 8 ning see aasta on kütitud paar sokku ja ilmselt see nii ka jääb,» selgitas jahimees.

Üks ilves kasutab toiduks Eestis keskmiselt 5,4 metskitse kuus ja 65 metskitse aastas. Ilves toitub peamiselt metskitsedest ja valgejänestest, samuti sobivad närilised, linnud ja teised kiskjad, näiteks kährikud ja rebased, aga ka koprad. Talvel eelistavad ilvesed jahtida sõralisi.

Sel aastal on kolme kvartali jooksul hukkunud Eesti maanteedel kokku vähemalt 15 ilvest. Kolmandik neist ehk viis ilvest, on hukkunud Harjumaal.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles