Loodetavasti selgitavad need numbrid, miks huntide arvukuse üle otsustamine on eeskätt poliitiline (mitte bioloogiline) küsimus. Vastus küsimusele, kas hunte on liiga palju, sõltub eelkõige sellest, kellelt küsida. Üks on kindel – looduse jaoks neid kindlasti palju pole, vastupidi.
2) Huntide kisklus lammastele ei ole midagi uut ega ebatavalist, mida juhtub ainult siis, kui hunte on liiga palju või on metsa liiga palju raiutud.
Hundid on kõikjal riikides, kus nad lambakasvatajatega elupaiku jagavad, ALATI võimalusel lambaid murdnud ja teevad seda ka tulevikus. Inimese ülesandeks on õppida lambaid kaitsma nii, et sellest ka kasu on. Uuringud on näidanud, et kõige tõhusamaks viisiks on korraliku viierealise elektriaia kasutamine koos karjakaitsekoeraga, kuid meetodeid, mida kombineerida, on erinevaid. Ainult ühest meetmest tavaliselt ei piisa.
Levinud väljendid stiilis «verejanuline» ja «tapahimuline» tulenevad ilmselt sellest, et ei mõisteta, mida tähendab surplus killing ning miks see huntide käitumises esineb. Hundid tõesti murravad lambakarja sattudes rohkem lambaid, kui nad korraga ära jõuavad süüa. Seda nähtust nimetatakse inglise keeles surplus killing. Metsikuid saakloomi, nagu põtru, hirvi, metskitsi ja metssigu, on hundil väga raske ja ohtlik jahtida. Metsiku saaklooma reaalne kättesaamise protsent nendest kordadest, mil hunt jahti alustab, on 10–20. Nälg on hundielu alatine kaaslane ning inimtekkeliste põhjuste ja teiste hundikarjadega konkureerimise kõrval üks peamisi huntide surma põhjuseid. Seetõttu on hundid evolutsiooni käigus kodeeritud kinni haarama igast võimalusest saaklooma murda. Lambakarjas on terve hunnik saakloomi, kes esiteks ennast kaitsta ei oska ning teiseks ei saa põgeneda. Hunt, kelle instinktid on arenenud selliseks, et tagada talle võimalikult suur ellujäämistõenäosus, haarab sellest võimalusest kinni ja murrab nii palju lambaid kui vähegi võimalik.