L, 30.09.2023
SUUR GALERII JA VIDEOD ⟩ Fotokonkurss on lõppenud: Eesti suvi pakkus lemmikutele nii mõndagi põnevat!
Belgia lambakoer Pipi (vasakul) ja samojeed Sammy (paremal) Foto: Erakogu
Maarja-Liis Orgmets
, Lemmiku portaali toimetaja
Facebook
Comments

Lemmiku fotokonkurss «Minu lemmiku suvepuhkus 2023» on selleks korraks lõppenud ning võitjad kuulutame välja juba sel nädalavahetusel. Vaata suurest galeriist, kui vahvaid hetki suvi lemmikutele pakkus ning mida põnevat koos perega ette võeti.

Sel suvel käis Lemmikus täie hooga vahva fotokonkurss «Minu lemmiku suvepuhkus 2023», kuhu ootasime pilte meie lugejate lemmikloomadest suve nautimas. Kokku saadeti konkursile 69 fotot ning hulk vahvaid videoid, mida saab vaadata allpool.

Fotosid ja videoid võib saata mitu ning erinevatest lemmikloomadest, olgu selleks kass, koer, lind, hamster, hobune või muu neljajalgne.

Osalejate vahel jagame välja auhinnad, mille paneb välja PetCity. Võitjad kuulutame välja sel nädalavahetusel Lemmiku portaalis ja ajalehes Postimees Nädal.

Lemmikute tegus suvi

Lemmikuga jagas vahvat videot nelja papagoi omanik Merle. «Reisime tihti koos ja saame palju tähelepanu,» kirjutas ta.

Videos esinevad on arad Ukko, Freija ja amatsoon Uuno. Uuno oskab rääkida. Filmimise hetkel ta ütleb: «Tule Ukko, tule!». «Talle meeldib vaadata YouTube'ist teisi liigikaaslasi. Tema sõnavaras on seepärast inglis-, hispaania- ja portugalikeelseid sõnu,» kirjutas Merle. Teisel pool ekraani on amatsoon Sofia.

Üks Cavalier King Charles spanjel avastas aga ühel kaunil juunikuu hommikul jalutama minnes, et maa on katnud sootuks jäised helbed. «Juunikuus lumi maas,» kirjutas perenaine Silvi pildi kommentaariks.

«Juunikuus lumi on maas». Tartumaal leidis üks Cavalier juunikuus lund, mida limpsata
«Juunikuus lumi on maas». Tartumaal leidis üks Cavalier juunikuus lund, mida limpsata Foto: Silvi Koger / erakogu

Milliseid suviseid tegevusi Eesti lemmikloomad armastavad? Lemmiku fotokonkursil osalejad näitavad ette!

1. Romantiline päikeseloojang

See siin on 7-kuune romantikust basenji-poiss Maugli (Instagram: @maugli_the_basenji), kes naudib perenaise Mariliisi sõnul väga randa ja merd, kuniks ei pea oma jalga ise vette panema. Maugli lemmiktegevuseks on patsikummide ja sokkide varastamine.

«Kalamees 2023. Maugli»
«Kalamees 2023. Maugli» Foto: Mariliis Otskivi / erakogu

2. Rannamõnuleja

See siin on aga varjupaigast pärit Oskar, kel saab augustis oma uues peres juba esimene aasta täis. «Imeline on olnud näha, kuidas hirmunud ja alatoidetust koerast on saanud keegi, kes naudib oma elu ja on nii suure iseloomuga pereliige,» kirjutas perenaine Teini. Saadetud videost on näha, et rannamõnudest oskab Oskar tõepoolest viimast võtta!

3. Jahutav kosutus palaval päeval

Kui ilm on kuum, tuleb leida võimalusi, kuidas ennast jahutada. 6-aastane hundipreili Dora näiteks naudib veepüstoliga mängimist. «Muidu väga ontlik ja kuulekas tüdruk,» kirjutas perenaine Urve. Vivi-Ann aga saatis pildi 9-kuusest samojeedipoisist Sammyst, kes jahutab end mõnusas aiabasseinis.