P, 4.06.2023

AINULAADNE VÕIMALUS ⟩ Heida reaalajas pilk peale loomade varjupaikades toimuvale

Triin Palmipuu
, naine.postimees.ee ajakirjanik
Facebook Twitter
Comments
Koer varjupaigas
Koer varjupaigas Foto: Kairi Killing/Varjupaikade MTÜ

Varjupaikade MTÜ toob inimesteni ainulaadse võimaluse heita pilk peale loomadega tegeleva organisatsiooni igapäevaelule. 

Terve tänase päeva, 24. mai jooksul toob Varjupaikade MTÜ avalikkuse ette kõigi oma seitsme üksuse juhtumised, sest toimub 24 tunni maraton. Kes varjupaika helistab, millisele väljakutsele tuleb sõita, mitu looma saab koju ja mitu tuleb juurde – kõik juhtumised tuuakse sõnas ja pildis inimeste ette.

Varjupaikade MTÜ kommunikatsioonijuhi Anni Anete Mõisamaa sõnul on see ainulaadne võimalus heita pilk loomade varjupaikades toimuvale: «Meie eesmärk on tuua inimesed lähemale varjupaikade tegelikule maailmale, mis on täis armastust, hoolt ja pühendumust, aga ka rasket tööd ning eriskummalisi juhtumeid. Tihti on inimestel arvamus, et loomade varjupaiga töötajad tegelevad päev otsa vaid kassipoegade silitamisega. Loodame, et 24 tunni maraton toob kaasa teadlikkust varjupaiga igapäevatöö ja loomade aitamise olulisuse kohta.»

Lisaks müütide kummutamisele täidab varjupaiga telgitaguste avamine veel üht olulist rolli. «Kuna saame iga päev toimetada tänu annetajatele, on läbipaistvus meie töös eriliselt olulisel kohal. 24 tunni maratoniga soovime toetajatele näidata, mis varjupaikades toimub, sest usume, et annetajatel peaks olema võimalus näha, mida nende annetustega korda saadetakse,» lisas Mõisamaa.

Varjupaikade MTÜ hoolitseb praegu iga päev ligi 500 looma eest. Aastas käiakse ligi 4000 väljakutsel ja sõidetakse läbi 115 000 kilomeetrit.

Maratonil saab terve päeva jooksul silma peal hoida SIIN.

Varjupaikade MTÜ on Eesti suurim koduta loomadega tegelev organisatsioon, kuhu kuuluvad varjupaigad Läänemaal, Pärnus, Tallinnas, Viljandis, Võrus ja Valgas ning Loomade heaolu keskus Viljandimaal. 16 tegutsemisaasta jooksul on MTÜ koju aidanud enam kui 25 000 looma.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles