P, 4.06.2023

UHKE LOOM ⟩ Täiskasvanud mehe suurune koer tekitab inimestes hirmu

Mona Lii Konnapere
, koostööpartner
Facebook Twitter
Comments
Pilt on illustreeriv.
Pilt on illustreeriv. Foto: Shutterstock

Londonist pärit mehe koer on nii suur, et inimesed lähevad teda nähes hirmuga teisele poole teed ja looma omanik väidab, et koera peetakse tihti hoopis poniks või lõviks.

Jamal Miah adopteeris Kesk-Aasia lambakoera pärast seda, kui mehe sõber koerast loobus. Sõber ei tahtnud koera enam endale hoida, sest tema arvates oli armas kutsikas kasvanud liiga suureks, kirjutab Mirror

Suurus on Kenzo-nimelise koera puhul tõesti lausa hirmuäratav – kolmeaastane koer on tagajalgadel seistes 182 sentimeetrit pikk ja ta kaalub 85 kilogrammi. Mõõtmed, mis oleksid täiskasvanud mehe jaoks täitsa tavalised, on aga koera puhul üllatavad ning paljud inimesed ei suuda uskuda, et see on koer.

Jamal koera Kenzoga.
Jamal koera Kenzoga. Foto: mirror.co.uk

Põnev loom tekitab inimestes palju huvi ning tihti pöördutakse tänaval koera omaniku Jamali poole ja uuritakse, kas tegemist on hoopis poni või lõviga. Kuigi mehe sõnul on inimesi, keda suur koer hirmutab, on palju ka neid, kes soovivad väga armsat looma paitama tulla.

Mees räägib, et ka tema enda pere oli alguses koera suhtes ettevaatlik. Kui Kenzo koju toodi, kartsid mehe tütred koera just tema suuruse tõttu, kuid pärast paari jalutuskäiku harjusid nad loomaga ruttu ära. Jamal kiidab Kenzot ja ütleb, et loom saab aru, et kodus elavad tüdrukud on mehe tütred ja seetõttu on koer nüüd nende suurim kaitsja.

Niivõrd suure koera kasvatamine ei ole siiski naljaasi. Looma eest hoolitsemine maksab üsna palju, sest Kenzo sööb päevas 2 kilogrammi toorest liha. Kokku kulutab Jamal koera toidule umbes 1200 naela (1300 eurot) aastas.

Selleks, et suur koer kodus midagi ei lõhuks ja ise ennast ei vigastaks, on mees pidanud oma elamist muutma. Ta pidi paigaldama raudväravad, et koer ei lõhuks maja taga olevat aeda, ning lisaks palkas mees professionaalse koeratreeneri. Jamal arvab, et on koera eest hoolitsemisele kulutanud kokku umbes 10 000 naela (ligikaudu 11 300 eurot), mille hulka kuuluvad nii toit, koolitused kui muud väljaminekud.

Uhke koera omanik tunnistab, et Kesk-Aasia lambakoer ei ole kindlasti mõeldud algajale loomaomanikule. See tõug on loomu poolest õuekoer ja nad tahavad palju väljas aega veeta, seega peab omanik sellega arvestama.

Jamal on täiskasvanud mehe suuruses loomaga siiski väga õnnelik ja ütleb, et koera võttes oli tema eesmärk näidata, et ka väga suur koer võib olla sõbralik perekoer. Vaatamata koera suurusele on Kenzo väga sõbralik teiste koerte ja talle tuttavate inimestega ning mehel on oma lemmikuga väga hea ja eriline side.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles