Hoiatus!

Järgnevad kujutised võivad olla häiriva sisuga. Kas soovid jätkata?
Jah Ei

Koeraomanik kutsus loomakaitsjad appi, kuid kohapeale minnes avastati midagi ootamatult võigast (1)

lemmik.postimees.ee
Copy
Kiki nimeline koer koos viimase ellujäänud kutsikaga toimetati loomakliinikusse, kuid kutsikas siiski suri.
Kiki nimeline koer koos viimase ellujäänud kutsikaga toimetati loomakliinikusse, kuid kutsikas siiski suri. Foto: Eestimaa Loomakaitse Liit

Eestimaa Loomakaitse Liidu poole pöördus koeraomanik, kes palus loomakaitsjatel oma koerte toiduvarusid täiendada. Jutu käigus selgus, et koeral on ka kutsikad, kuid enamik neist olid loomakaitsjate saabudes juba surnud.

Möödunud nädalal tegeles Eestimaa Loomakaitse Liit kurva looga, mis kahjuks lõppes nelja kutsika surmaga. Nimelt saadi kõne ühelt joobes häälega mehelt Valgamaalt, kes kurtis, et tema koeral on kutsikad, kes kuudis niuksuvad. «Tal polevat südant neid tappa, aga homme lõppevat otsa koerte söök ja siis ei tea, mis saab. Naine olla kodust minema läinud ja jätnud oma koerad talle, kellega ta nüüd enam toime ei tule,» kirjeldas loomakaitse liidu vabatahtlik olukorda.

Kuigi loomakaitsjad palusid koera koos kutsikatega tuppa viia, kinnitas mees, et neil on hea kuut, kus nad järgmise päevani kindlasti vastu peavad. Seepeale laadisid loomakaitsjad koeratoidu autosse ja sõitsid kohale, kus neile jooksis vastu kaks suurt sõbralikku musta koera. Eemalt paistis koerakuut, kuhu sisse vaadates tabas aga šokk.

«Esimese hooga ei paistnud sealt midagi. Lähemale minnes kostis väikest piiksumist ja sisse vaadates me lihtsalt vajusime nuttes põlvili. Kuudis oli kolm tillukest elutut keha ja üks pisike, kes vaevu liigutas ja niuksus. Toppisime pisikese kiiresti põue ning saime ka koeramamma auto tagaistmele ning proovisime kutsikat soojendada ja panna tissi otsa,» kirjeldasid loomakaitsjad. Kohale saabus ka PTA ametnik, kes pisikese kutsika koos emaga omanikult ära võttis ning loomakaitsjatele kliinikusse sõitmiseks üle andis.

Koeraomanik loomakaitsjate sõnul endal mingit süüd ei näinud, kuna koerad oli talle jätnud naine, kes ta juba mõnda aega tagasi maha oli jätnud. Selgus ka, et emasel koeral Kikil olla varemgi olnud mitu pesakonda kutsikaid. Kuna pere teine koer oli isane ning koerad olid kastreerimata ja steriliseerimata, polnud seesugune olukord sugugi üllatav. Loomakaitsjate sõnul on selline teguviis aga äärmisel vastutustundetu.

«Papa Reks sõitis Valga varjupaika ja me siiralt palume, et vaadake teda seal ja pakkuge kodu. Ta on imearmas 5-aastane heasüdamlik karu, kes ei tohiks sinna kauaks jääda. Meil pole lihtsalt ruumi ja võimalust mahutada kõiki koeri, kes abi vajavad,» sõnasid loomakaitsjad.

Emane koer Kiki viidi koos viimase ellujäänud kutsikaga Eesti Maaülikooli väikeloomakliinikusse, kuid kutsika elu siiski päästa ei õnnestunud ja ta suri päev hiljem. Emakoer saab kliinikus praegu antibiootikumiravi, kuid vajab kiiresti endale uut kodu. Huvilistel palutakse helistada 5194 6146 või kirjutada info@loomakaitse.eu ja lisada oma telefoninumber.

Selgitus «KIKI JA COCO»

Eestimaa Loomakaitse Liit

EE742200221052074915 (Swedbank)

EE441010220252652225 (SEB)

EE181700017004664286 (Luminor Bank)

EE087700771003771380 (LHV Pank)

EE824204278617897405 (Coop Pank)

Annetustelefonid

9000 777 (5.-)

9000 888 (10.-)

*Tervitustekst tuleb kindlasti lõpuni kuulata, sest muidu annetust ei toimu.

Tagasi üles