P, 4.06.2023

Uksele koputanud alligaator ründas avama läinud meest

Triin Palmipuu
, naine.postimees.ee ajakirjanik
Facebook Twitter
Comments
Loo avapilt on illustratiivne
Loo avapilt on illustratiivne Foto: Shutterstock

Floridas sai ukse avanud mees tõsiselt vigastada, kui teda ründas trepil passinud kolme meetri pikkune alligaator. 

Scot Hollingsworth vaatas oma naisega 4. märtsi õhtul oma Floridas asuvas kodus televiisorit, kui neile tundus, et keegi koputab välisuksele. Avama minnes ei olnud seal ühtegi inimest, koputavat häält oli teinud trepile roomanud alligaator. Krokodill ründas meest ja lõi talle oma võimsad hambad reide. «See juhtus nii kiiresti. See oli lihtsalt täielik ehmatus ja šokk.»

Mees toimetati eluohtlike vigastustega haiglasse, kuid õnneks on ta juba paranemas. 

Ta rääkis Daily Starile, et see polnud tal sugugi esimene kord oma aias alligaatorit näha. Seni on kõik juhtumid ohutult lõppenud, sest ta on suutnud metsloomaga ohutut distantsi hoida. «Ma kahtlustan, et üllatasin seda alligaatorit sama palju kui tema mind,» lisas Hollingsworth.

Florida kala- ja metsloomade amet eutaniseeris rünnanud alligaatori, et piirata inimestele ja nende varale ohtu kujutavate roomajate arvu. «Florida elanikke ohustavad alligaatorid eutaneeritakse, mitte ei paigutata looduses ümber. Seda seetõttu, et nad on väga paiksed. Ümberpaigutatud alligaatorid püüavad tavaliselt naasta piirkonda, kus nad seni elasid, tekitades teel probleeme ja neid on raskem uuesti püüda.»

Floridas elab umbes 1,3 miljonit alligaatorit, mis tähendab, et nad pole sealsetele elanikele võõrad. Inimesi on hoiatatud praegu eriti valvsad olema, sest käes on aeg, kui loomad otsivad toitu ja kaaslast ning on seetõttu tavapärasest aktiivsemad. 

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles