SÕPRA TUNNED SABAST! Veebruaris tutvustavad varjupaigad kõige staažikamaid hoolealuseid

Triin Palmipuu
, naine.postimees.ee ajakirjanik
Copy
Varjupaiga kass Loki
Varjupaiga kass Loki Foto: Kairi Killing

Varjupaikade MTÜ korraldab juba kaheksandat aastat sõbrakuu kampaaniat «Sõpra tunned sabast!», mis kutsub võtma endale varjupaigast kassi või hakkama püsitoetajaks. Varjupaikade MTÜ hoole all on hetkel 479 kassi, kellest mõni on varjupaigas oodanud juba mitu aastat.

Varjupaikade MTÜ kutsub ka sel aastal enda ellu karvast sõpra otsivaid inimesi valima ta just varjupaigast. Kel aga ei ole võimalik kassi võtta, on võimalus ulatada abikäsi ja hakata püsiannetajaks. Püsitoetused aitavad hoida varjupaigaloomade kõhud täis, tasuda raviarveid ja kanda hoolt loomade igapäevavajaduste eest.

Kodu otsiv sabaga sõber Loki
Kodu otsiv sabaga sõber Loki Foto: Kairi Killing

"Kuna koduta kasside probleem on Eestis suur, siis pöörame igal aastal veebruarikuus eritähelepanu just neile. Eelmise aasta kampaania oli väga edukas – veebruaris leidis endale kodu koguni 102 kassi. Kes endale karvast sõpra võtta ei saa, saab ikka aidata ja tulla meie püsitoetajaks. Tänu püsiannetustele saavad meie armsad tegelased vajaliku ravi ja jõuavad uue kodu ära oodata. Kõige staažikam kass on varjupaiga hoole all veetnud juba kaks aastat ja kaheksa kuud," sõnas Varjupaikade MTÜ kommunikatsiooni- ja annetuste kogumise juht Anni Anete Mõisamaa.

Kampaaniaga on ühinenud ka PetCity. Kõik veebruaris uude koju minevad kassid saavad varjupaigast kaasa Hill’si, Pro Plani või PetCity kinkekoti.

Nii "Sõpra tunned sabast!" kampaania kui ka varjupaikades viibivate kasside kohta leiad infot veebilehel SIIN. Lähemat tutvust saab loomadega teha varjupaikades kohapeal, kuid enne tuleb kokku leppida külastusaeg.

Varjupaikade MTÜ on Eesti suurim koduta loomadega tegelev organisatsioon, kuhu kuuluvad varjupaigad Läänemaal, Pärnus, Tallinnas, Viljandis, Võrus ja Valgas ning Loomade heaolu keskus Viljandimaal. 15 tegutsemisaasta jooksul on MTÜ koju aidanud enam kui 23 000 looma.

Tagasi üles