L, 25.03.2023

JOKK OLUKORD ⟩ Viljandimaal päästsid loomakaitsjad ketis elanud taksikoera: seadus ei reguleeri, kui suurt koera võib ketis pidada

Lisatud PTA kommentaar
Maarja-Liis Orgmets
, Lemmiku portaali toimetaja
Viljandimaal päästsid loomakaitsjad ketis elanud taksikoera: seadus ei reguleeri, kui suurt koera võib ketis pidada
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Taksikoer Ott ketis
Taksikoer Ott ketis Foto: Eestimaa Loomakaitse Liit

Sel nädalal päästsid loomakaitsjad Viljandimaalt taksikoera, keda hoolimata oma väiksest kasvust ja tundlikkusest ilmastikuolude suhtes ketis hoiti. Põllumajandus- ja toiduamet olukorras suurt probleemi ei näinud, sest seadus ei reguleeri, kui suurt kasvu koera võib ketis pidada.

Eestimaa Loomakaitse Liit sai teate Viljandimaal Järtsaare külas keti otsas elava taksikoera kohta mullu novembris. Kuna Eestis teostab loomade heaolu üle kontrolli põllumajandus- ja toiduamet, saatis loomakaitse liit kohe PTA Viljandimaa osakonnale selle kohta ka kaebuse, paludes vihjet kontrollida.

Loomade olukorda käis koha peal üle vaatamas PTA Viljandi esinduse peaspetsialist Tony Ojuland, kes saatis kaks kuud hiljem loomakaitse liidule kirja, kus oli välja toodud järgnev (liit avaldas ametniku hinnangu oma Facebooki lehel): «Koeri söödetakse- joodetakse regulaarselt. Koerad on keskmises toitumuses. Kuutide suurus on nõuetekohane. Kuutides on olemas magamisalused. Keti pikkused vastavad kehtivatele nõuetele. Kontrollimise ajal koertel ketti kaelas ei olnud, kõigil olid nahast kaelarihmad. Omaniku väitel käiakse koertega jalutamas. Ennetavalt sai loomaomanikule igaks juhuks selgitatud, et metallist ketti ei tohi koera kaelarihmana kasutada, see on rangelt keelatud. Looma heaolu nõuete rikkumist ei tuvastatud.»

Märksõnad
Tagasi üles