N, 9.02.2023

Politseikoer Toran leidis Järvamaal kadunud poisi 10 minutiga

Postimees
Politseikoer Toran leidis Järvamaal kadunud poisi 10 minutiga
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Politseikoer Toran
Politseikoer Toran Foto: PPA

Laupäeval käivitas politsei Järva vallas otsingud, et leida kodust lahkunud 16-aastast poissi. Otsingutele kaasatud politseikoer Toran võttis jälje üles ja leidis poisi üles vähem kui kümne minutiga.

Lääne prefektuuri operatiivjuht Margus Kaldma sõnas, et sedavõrd kiirelt poisi leidmine ei olnud õnnelik juhus. «Inimeste otsingul on väga tähtis tegutseda kiiresti ja mitte kaotada aega. Mida varem annavad lähedased politseile inimese kadumisest teada, seda suurem on võimalus ta kiirelt leida,» sõnas Kaldma.

Täna kella 11.30 ajal sai politsei teate, et Järvamaal lahkus kümmekond minutit varem kodust 16-aastane poiss, tema asukoht oli lähedastele teadmata ning nad muretsesid tema heaolu pärast. «Lähedased käitusid igati õigesti ning saatsime kohe patrulli piirkonda poissi otsima ja alustasime otsingute planeerimist, kaasates täiendavaid jõude. Alarmeerisime vabatahtlikke ja Tallinnast tuli kohale koerajuht koos koeraga,» lisas Kaldma.

Politsei koerajuht Leonid alustas Toraniga otsinguid kella 13 ajal ning koer võttis kohe jälje üles. Vähem kui kümne minutiga juhatas koer politseinikud lähedal asuva kuurini, kus poiss viibis. «Politseikoeri saame otsingul kasutada, kui inimese kadumisest ei ole möödas kaua aega, sest siis on jälg veel värske ja suurem võimalus, et koer selle kiirelt üles võtab ja kadunud inimeseni juhatab,» lisas operatiivjuht.

Kiirabi vaatas poisi üle ning temaga on kõik korras, teatas PPA. 

Küsimusele, kuidas politseikoeri premeeritakse, vastas pressiesindaja, et kuna nad on väga mänguhimulised, siis tavaliselt järgneb edukale tööle mäng oma juhiga. 

Igal aastal päästavad PPA teenistuskoerad keskmiselt poolesaja inimese elu, kes on maastikul eksinud või kadunud ja hätta sattunud.

Märksõnad
Tagasi üles