N, 28.09.2023

MAOPÜÜDJAD HÄMMINGUS ⟩ Floridas leiti koduhoovi põõsastest väga haruldane roomaja

Triin Palmipuu
, naine.postimees.ee ajakirjanik
Facebook
Comments 3
Ootamatu külaline oli hiljuti tublisti einestanud
Ootamatu külaline oli hiljuti tublisti einestanud Foto: Video kuvatõmmis

Floridas leiti ühe kodu hoovist hiiglaslik albiinoboa, kes kaalus 23 kilogrammi ja oli umbes kolm meetrit pikk. 

Maopüüdjatest abielupaar Rhett ja Taylor Stanberry said Lõuna-Floridas kõne murelikult majaomanikult, kes nägi oma tagaaias suurt püütonit. Leidja kirjeldas roomajat kui suurt kollakasvalget madu, kes varitses põõsastes. Kui Rhett hädasolijalt mao pildid sai, oli ka tema hetkeks šokeeritud. «See on päris hull,» kirjeldas maopüüdja hetke, kui esimest korda pilte nägi. Kuigi maopüüdja sõnul polnud tegu püütoni, vaid hiiglasliku albiinost boamaoga. 

«See on kõige pirakam boa, keda ma kunagi näinud olen,» ütles madudega kogenud Rhett Stanberry YouTube'i videos. «Ma peaaegu isegi ei uskunud, et ta on päris.»

Mehe sõnul on tegemist tõenäoliselt kellegi lemmikloomaga, kes on maha jäetud või siis salamisi ise põgenenud. Püüdjatel õnnestus roomaja kinni püüda nind ohutult minema transportida. Oma suuruse tõttu ei olnud boa eriti kiire, mis tegi tema püüdmise oluliselt lihtsamaks. 

Mao mõõtmistulemused andsid uskumatud tulemused: kaaluks 26 kilogrammi ja pikkus üle kolme meetri. 

Boamaod on mittemürgised, oma saagi tapavad nad kägistamise teel, pigistades nad oma tugevate lihastega järk-järgult surnuks. Nende suu on vooderdatud pisikeste hammastega, mis on mõeldud saagi fikseerimiseks. Peamiselt langevad looduses boade saagiks linnud ja pisemad imetajad. 

Boamadusid leidub troopilises Lõuna-Ameerikas ja Kesk-Ameerika osades ning sageli peetakse neid eksootiliste lemmikloomadena.

Leitud jooksikule ehitatakse suur ja kindel puur, kus tagatakse talle turvaline ja helge elu edasiseks eluks. 

Facebook
Comments 3

Märksõnad

Tagasi üles