R, 3.02.2023

Harjumaal toimunud traagilises õnnetuses hukkus 18 kana

lemmik.postimees.ee
Harjumaal toimunud traagilises õnnetuses hukkus 18 kana
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Pilt on illustreeriv
Pilt on illustreeriv Foto: Unsplash

Viimastel päevadel on Harjumaa päästjad kokku puutunud kahe tuleõnnetusega, kus on ohtu sattunud ka loomad ja linnud. Kui ühe puhul õnnestus linnud hullemast päästa, siis teine lõppes kahjuks väga traagiliselt.

2. detsembril kell 20.00 said Harjumaa päästjad teate, et Kose vallas Tammiku külas põleb abihoone, milles elasid lambad, jänesed ja kanad. Päästjate saabudes olid omanikud suuremad leegid ise maha saanud ning päästemeeskond viis läbi järelkustutuse ning teostas edasise ohutuse huvides ka kontrollavamised. Tulekahju likvideeriti lõplikult kella 20.35-ks ning kahjuks said selles hukka kõik 18 kana. Teised koduloomad õnnestus päästa. Esialgsel hinnangul võis tulekahju alguse saada küttesüsteemist, kuid täpne tekkepõhjus on alles selgitamisel.

5. detsembril kell 06.20 sai häirekeskus teate põlevast garaažist Lääne-Harju vallas Lemmaru külas. Päästjate saabudes põles garaaž lahtise leegiga ning ohustas ka kõrvalasuvat garaaži, kus hoiti lambaid ja kanu. Päästjad kustutasid tulekahju kella 08.50-ks ning õnneks koduloomad selles viga ei saanud. Põlengu tekkepõhjus on selgitamisel.

Märksõnad
Tagasi üles