R, 9.12.2022
Selgeltnägija Merily Timmer: koerad tahavad alati head ja inimeselt mure ära võtta
Merily Timmer Foto: Merily Timmer/erakogu
Maarja-Liis Orgmets
, Lemmiku portaali toimetaja
Selgeltnägija Merily Timmer: koerad tahavad alati head ja inimeselt mure ära võtta
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Millist rolli mängivad loomad nõia elus? Selgeltnägija Merily Timmer tutvustab lähemalt oma neljajalgseid sõpru.

Telesaate «Eesti selgeltnägijate tuleproov» võitja Merily Timmer ütleb, et loomad on tema jaoks kodu süda – kui pole loomi, pole ka kodutunnet ning ilma loomadeta elu ette kujutada ta ei oskakski.

Kui rääkida loomadest, kes nõia elus olulist rolli mänginud, toob Merily välja oma esimese musta kassi nimega Auh, bernhardiini Chulo ja tänavalt leitud kassipoja Venti. Praegugi elab Merily vanaemaga segatõugu Jacky. Lemmikloomadest on olnud ka merisead ning kalad.

Merily enda kodus elab praegu kaks lemmiklooma: Kanada sfinks Snuff, kes saabus perre kolm aastat tagasi, ning Staffordshire’i bullterjer Kuu, kes tuli pooleteise aasta eest. Üllataval kombel on kass ja koer Merily sõnul iseloomult väga sarnased. «Mõlemad on väga sõbralikud, armastavad lähedust, on paimaiad ja ka omavahel suured sõbrad. Samas on nad ka üleannetud ja omamoodi krutskid täis,» räägib ta.

Selgeltnägija Merily Timmer ja kass Snuff
Selgeltnägija Merily Timmer ja kass Snuff Foto: Merily Timmer/erakogu

Kass Snuff on pärit Lasnamäelt. «Tegu oli paraja vabrikuga, hiljem anti see kasvataja ka kohtusse. Eestist on väga raske, kui mitte võimatu paberitega sfinksi saada. Snuff sai sealt õudusest päästetud ja nüüd elab nagu kuninga kass,» lausub Merily, viidates loole, mida mullu kevadel kajastas ka «Pealtnägija» (vaata saatelõiku siit).

Sfinksi kasuks otsustas selgeltnägija mitmel põhjusel: näiteks oli talle oluline, et see tõug ei aja karva (sest seda praktiliselt pole), lisaks on karvutud kassid välimuselt omapärased. «Tihtipeale neid ka peljatakse oma välimuse tõttu. Mulle sellised loomad meeldivad!»

«Nad on ka üleannetud ja omamoodi krutskid täis.»

Snuff on kass, kes on oma toidu kellaaegade osas väga nõudlik ega pelga seda ka välja näidata. «Kui äratuskell heliseb, on ta väga sõnakas kamandama mind alla korrusele kööki süüa andma. Kui ma peaksin kohvi enne võtma kui talle süüa andma, siis ta näiteks hakkab toole ümber hüppama. Hüppab vastu seljatuge kuni tool ümber kukub. Samuti on Snuff suur valvekass akna peal, oma kodu peab suurte lindude ja hirmsate oravate eest, kes akna taga võib-olla tema toitu luuravad, ju kaitsma!»

Liigne agarus viis operatsioonile

Staffordshire’i bullterjeri tõu valis Meily nende inimese armastuse tõttu. «See tõug on lihtsalt imeline, aga alati peab meeles pidama, et tõug pole oluline, enamus on peremehe enda teha,» ütleb ta.

Staffordshire'i bullterjer Kuu
Staffordshire'i bullterjer Kuu Foto: Merily Timmer/erakogu

Kuu, kes tuli Timmerite perre koos oma õe Tuffyga Uuralitest, on aga üks parajalt krutskeid täis tegelane ning kord pidi ta oma suure isu tõttu isegi noa alla minema. «Kutsikana meeldis talle kõike süüa. Ta oli nagu tolmuimeja. Hetkekski ei saanud pilku temalt lasta, sest siis ta juba sõi kuskil midagi. Ühe korra tuli meil ka operatsioon ette võtta, kus tema kõhust kõik see sodi välja võeti. Rohkem enam ei tahtnud Kuu niiviisi sodi süüa,» meenutab Merily.

Hambad Kuul endiselt sügelevad, kuid nüüd teritab ta neid turvaliselt oma mänguasjade peal ja kuigi mänguasjad kestavad tavaliselt vaid ühe päeva, pakub Kuule, kes hiljuti proovis jõudu suure gorillaga, nendest jagu saamine ikkagi kuhjaga rõõmu. Kuu kõige suuremad mängukaaslased on aga õde Tuffy ja kass Snuff. «Üsna naljakas on näha, kuidas Snuff koera kombel koeraga mängib,» sõnab Merily.

Õhtuti on Kuul aga natuke jonnituju – ta ei taha nimelt magama minna ja sooviks hoopis diivanil telekat vaadata. Tema lemmik teleprogramm on perenaise sõnul seni olnud «101 dalmaatsia koera». «Nii me siis vaidleme. Lisaks on Kuu suur kallistaja. Tõeliselt suure südamega.»

Kutsikana oli koer Kuu Merily sõnul nagu tolmuimeja ehk talle meeldis kõike süüa. Nüüd teritab ta hambaid turvaliselt oma mänguasjade peal.
Kutsikana oli koer Kuu Merily sõnul nagu tolmuimeja ehk talle meeldis kõike süüa. Nüüd teritab ta hambaid turvaliselt oma mänguasjade peal. Foto: Merily Timmer/erakogu

Tööle koera kaasa ei võta

Kuidas on lood aga loomade tunnetamisega, kas nendega seoses on võimalik asju samamoodi ette tunnetada, nagu inimestegi puhul? Oma loomi tajub Merily enda sõnul hästi. «Me veedame iga päev aega koos, seega on mul kohe selge, kui keegi ennast kehvasti tunneb.»

«Nii nad (koerad – toim.) võtavad selle mure endale ja jäävad lõpuks ise haigeks.»

Koera Merily, kes paneb inimestele tarokaarte, tööle aga kaasa ei võta. «Koerad tahavad alati head ja inimeselt mure ära võtta. Nii nad võtavad selle mure endale ja jäävad lõpuks ise haigeks,» hoiatab ta. «Minu töö on teada, minu juures ei käida sellepärast, et elu on ilus ja hea.»

Märksõnad
Tagasi üles