Tema sõnul on lõualuu murdumise taga võimalikke põhjuseid vähe. «Esimene variant on see, et ärkvel olekus loomal eemaldati hambakivi ainult hambakrooni pinnalt ja igemevagudesse-taskutesse oli mustus alles, mistõttu jäi kõige tähtsam koht ravita ning periodontaal haigus süvenes nii kaugele, et lõualuu murdus selle tagajärjel,» ütles ta. Tamp lisas, et teise variandina fikseeriti hambapuhastuse käigus rabelevat ja stressis looma niivõrd kõvasti, et luu murdus seetõttu. «Minu arvates siin kohal ei mängi rolli, kumma põhjuse tagajärjel see intsident juhtus, loeb see, et lubatakse üht aga tehakse midagi väga valet ja ebaeetilist,» sõnas Tamp. Tema sõnul viivad teenust läbi mitte kvalifitseeritud ja vastavat eriala haridust omavad inimesed. «Mina ei ole kindlasti huvitatud teostama enda hambaravi juuksurisalongis, miks peaks laskma seda teha meie lemmikutel ning järjekordne näide, et anesteesiata hambaravi ei toimi ja seda müüakse tegelikult nagu põrsast kotis,» ütles ta.
Õigeaegne ravi hoiab ära tüsistused
Õigeaegselt ning korrektselt ravimata jäänud hammaste haiguste tagajärjel võib lisaks hammaste väljakukkumisele põhjustada loomadele ka kroonilist nohu, diabeeti, südamehaigused, lõualuu murde ning maksahaiguseid. Haiguse riskigruppi kuuluvad koertest tömpkoonulised mini ja toy tüüpi koerad, näiteks Yorkshire'i terjerid, chihuahua'd, spitsid, mopsid, prantuse bulldogid ning kassidest siiami, pärsia, maine coon, oriental tõud.
Lisaks sellele, et igemepõletikuga jõutakse arsti juurde liiga hilja, lausus loomaarsti nõuandeliini Vet24 asutaja Maria Daubaraite, et loomaomanikud kipuvad üleüldiselt oma lemmiku tervisemuresid lahendama erinevate internetiportaalide kommentaariumites. «See on probleem, et loomaomanikud kipuvad interneti järgi ise oma loomade haiguseid diagnoosima, mis paneb loomaarste kahe käega peast kinni hoidma,» sõnas ta. Nii looma suuhügieeni kui ka teiste tervisemurede korral tuleb pöörduda ennekõike spetsialistide poole.