Aasta loomavaenuliku teo juures tõid inimesed välja just asjaolu, et varjupaik, mis peaks andma loomadele uue võimaluse, pani päästetud koerad magama juba varjupaika saabumise päeval ega andnud loomadele võimalust ennast tõestada või mujalt abi saada, kommenteeris ELSi otsese abistamise juht Elis Järvsoo.
«Loomasõbraliku teo puhul pidasid inimesed oluliseks loomaarstide tahet oma vaba aega ja ressursse panustada ja loomulikult ka seda, et suur töö sai tehtud,» ütles Järvsoo.
Loomasõbraliku teo kategoorias käis tihe rebimine. Esimest ja teist kohta eristab vaid 12 valija hääl. Valituks osutunud Kihnu kasside steriliseerimise ja kastreerimise aktsioon sai 36 protsenti ehk 720 valija hääle. Hiljuti toimus Kihnul ka juba teine sarnane aktsioon ja nüüd on saarel 53 steriliseeritud ja kastreeritud kassi.
Teise koha pälvis Raplamaa laste tegu, kes kutsusid vigastatud kurele appi politsei. Seda tegu hindas kõrgelt 708 inimest. Päästetud linnul oli korralik põrutus, millest taastumine võttis aega nädala, seejäel sai kurg oma teed jätkata. Lapsed päästsid kure elu, sest kui keegi poleks teda märganud ega aidanud, oleks ta seal ka oma lõpu leidnud.
29 protsenti häältest sai loomaarstide abi Ukraina põgenike loomadele. Aidatud on loomi vaktsineerimistega, lemmikloomapassidega kui ka steriliseerimise ja kastreerimisega.
Varjupaiga ebaeetiliseks peetud otsus
Loomavaenuliku teo tiitli pälvis kindla edumaa, 883 häälega Tartu varjupaiga otsus eutaneerida 21 päästetud koerast 13 juba esimesel päeval.