T, 31.01.2023

ÜLLATAV ⟩ 5 igapäevast tegevust, mis sinu kassile kindlasti ei meeldi

lemmik.postimees.ee
5 igapäevast tegevust, mis sinu kassile kindlasti ei meeldi
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Foto: Shutterstock

Kassid on äärmiselt tundlikud loomad ning on hulk tegevusi, mis inimeste jaoks tavalised, kuid hiireküttide jaoks sugugi meelt mööda pole.

Ükski loomaomanik ei taha oma lemmikut ilma põhjuseta stressi ajada, seega tasub nendest tegevustest teadlik olla. Niisiis tasub teada, et:

1. Kass vajab koeraga harjumiseks aega. Kui sinu perre tuleb koer, siis kindlasti ei tohiks teda kassiga vägisi kokku suruda. Anna kassile aega ja ruumi, kindlasti peab tal olema võimalus vajadusel kuhugi peitu pugeda, näiteks kraapimispuu otsa.

2. Lärm ja liiga valjud helid. Kassidel on väga terav kuulmine ning liiga tugevad helid võivad neile stressi tekitada. Seega tasuks jälgida, et lemmik ei oleks sunnitud liiga kõva häält tegevate kodumasinate, nagu näiteks pesumasina, juures viibima.

3. Liiga tugevad lõhnad. Kasside lõhnataju on inimese omast ligi 14 korda tugevam. Seega on selge, et intensiivsed lõhnad neile ei meeldi. Eriti tundlikud on kassid tsitruselõhnade suhtes, seega ole tähelepanelik, kui lõhnaküünlaid või eeterlikke õlisid põletad.

4. Muutused. Nii suured kui ka väikesed igapäevarutiini muutused, nagu näiteks liivakasti vahetamine või uude koju kolimine, tekitavad kassile äärmiselt suurt stressi. 

5. Autoga sõitmine. Kuigi mõned kassid on seiklushimulisemad kui teised, siis enamik isendeid eelistaksid igasuguseid ratastel liikuvaid transpordivahendeid pigem vältida.

Allikas: petradar.com

Märksõnad
Tagasi üles