T, 31.01.2023

Saaks hakkama küll! Briti kuulsaim kass tegi ettepaneku riigi juhtimine üle võtta

Maarja-Liis Orgmets
, Lemmiku portaali toimetaja
Saaks hakkama küll! Briti kuulsaim kass tegi ettepaneku riigi juhtimine üle võtta
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Suurbritannia peaministri residentsi ametlik hiirepüüdja kass Larry.
Suurbritannia peaministri residentsi ametlik hiirepüüdja kass Larry. Foto: CLODAGH KILCOYNE / Scanpix

Suurbritannia peaministri residentsi ametlik hiirepüüdja kass Larry teatas oma Twitteri kontol, et on valmis riigi juhtimise üle võtma.

«Kuningas on teinud mulle ettepaneku peaministri kohustused üle võtta, sest see jama on kestnud juba liiga kaua,» teatas Larry vahetult pärast peaminister Liz Trussi tagasiastumist neljapäeval, 20. oktoobril. Säutsu on praeguseks meeldivaks märkinud üle 380 000 inimese.

Kassi populaarset fännilehekülge Twitteris, mida jälgib üle 750 000 inimese, peab ilmselt keegi valitsuse pressiosakonnast ning tähelepanuväärne on, et hiireküti edastatavad poliitilised kommentaarid on sageli üsna kriitilised. Kassi konto tutvustuses seisab siiski, et tegu on mitteametliku peaministri kandidaadiga.

Larry on peaministri residentsis hiirepüüdja ametit pidanud juba üle kümne aasta ning näinud selle aja jooksul nelja peaministrit – lisaks Trussile Boris Johnsonit, Theresa Mayd ning David Cameroni.

Endine Briti peaminister Liz Truss (vasaklul) ja Taani peaminister Mette Frederiksen (paremal) Larryga suhtlemas 1. oktoobril 2022.
Endine Briti peaminister Liz Truss (vasaklul) ja Taani peaminister Mette Frederiksen (paremal) Larryga suhtlemas 1. oktoobril 2022. Foto: Justin Tallis / Scanpix

Sellegipoolest võtsid Twitteri kasutajad 15-aastase Larry, kes on üks peaministribüroo pikaajalisemaid töötajaid, teate igati positiivselt vastu ning soovisid talle tulevases ametis jõudu. «Nad oleksid pidanud sellest juba ammu aru saama, olete kõige kogenum kandidaat,» kirjutas kasutaja @pinkrocker88.

Loe ka seda: Hiirteülem kass Larry elab peaministrid üle

Kuigi Larry võeti peaministribüroosse selleks, et ta hiired majast eemal hoiaks, meeldib uudishimulikule kõutsile hoopis rohkem Londonis Downing Street 10 asuva peaministri residentsi ees piltnikele poseerida ja kuulsate poliitikutega kohtuda. Igal juhul hoiab ta toimuval aktiivselt silma peal.

Märksõnad
Tagasi üles