MULJETAVALDAV Vaata, kui suure summa eest on Eesti loomakaitsjad Ukraina loomi aidanud

lemmik.postimees.ee
Copy
Ukraina loomadele saadeti toitu.
Ukraina loomadele saadeti toitu. Foto: Eesti Loomakaitse Selts

Eesti Loomakaitse Selts (ELS) teatas, et on aidanud Ukraina loomi 170 000 euro väärtuses, teiste seas on annetanud ka Ameerika Ühendriigid. 

Ukraina loomi on aidatud nii siin Eestis kui ka Ukrainas kohapeal läbi mitmete kohalike organisatsioonide.

ELS on saanud Ukraina loomade aitamiseks annetusi suurannetajalt Ameerika Ühendriikidest kui ka Eesti inimestelt. Annetuste eest on aidatud mitmeid loomakaitse organisatsioone Ukrainas – UAnimals, Happy Paws, UPAWS ja Kharkiv «Together».

Lisaks korjas selts annetusi Ukraina Väikeloomaarstide Seltsile. «USAVA on hetkel ainuke organisatsioon, kellele on ELS eraldi annetusi kogunud. Peamiselt oleme suunanud inimesi annetama otse Ukraina organisatsioonidele, kuna nii jõuab abi kiiremini nendeni. Suures osas oleme aidanud Ukraina loomi USA suurannetaja toel, kellel endal puudub kontakt Ukraina organisatsioonidega ja seetõttu palus meil olla nende annetuse vahendajaks,» kommenteeris ELS-i juhatuse liige Geit Karurahu.

Ukraina loomade aitamine.
Ukraina loomade aitamine. Foto: Eesti Loomakaitse Selts

Lisaks rahalistele annetustele läks äsja teele pakk organisatsioonile Kharkiv «Together», kes palus püügipuure kasside ja silmuseid koerte püüdmiseks, kaitsekindaid, operatsiooni niite ning mitmeid muid loomade steriliseerimiseks ja kastreerimiseks vajalikke vahendeid.

Kõige suurem asi, mis seni on Ukraina loomade heaks annetatud, on auto organisatsioonile Happy Paws. «Happy Pawsil oli mure, et kahjuks ei ole organisatsioonil transporti, millega varjupaikadesse annetatud toitu ja muid vahendeid tuua. Sobiva auto leidmisega nägime palju vaeva, kuna Ukrainast kohapealt ei õnnestunud autot sellel hetkel saada. Üritasime koos Happy Pawsiga organiseerida autot Poolast ja Austriast, kuid ei õnnestunud kummaski. Olime juba valmis soetama auto Eestist ja sellega kasvõi ise Ukrainasse sõitma, kuid vahetult enne õnnestus organisatsioonil leida kohapealt vahendaja, kes auto Ukrainasse tellida sai. Tellimine võttis küll kaua aega, kuid nüüdseks on auto juba kuu aega Ukrainas ringi vuranud ja varjupaikadesse toiduannetusi viinud,» lisas Karurahu.

Ukraina loomade aitamine.
Ukraina loomade aitamine. Foto: Eesti Loomakaitse Selts

Mitmete tuhandete eest on aidatud ka loomi, kes on põgenikega Eestisse tulnud. Kõige rohkem on selts aidanud tasuda loomade vaktsineerimiste ja lemmikloomapasside eest. Kuid on ka loomi steriliseeritud või kastreeritud ning on olnud ka õnnetusi ja ootamatuid haigusjuhtumeid, mille ravi eest on ELS tasunud.

Happy Paws auto ja toiduabi.
Happy Paws auto ja toiduabi. Foto: Eesti Loomakaitse Selts

«Annetuste summad on olnud uhked, kuid vajadus abi järgi ei ole kahjuks kadunud, sest sõda ei ole läbi. Endiselt paluvad mitmed Ukraina organisatsioonid seltsilt abi ning mitmed abiprojektid on töös. Eesti Loomakaitse Selts kogub endiselt annetusi organisatsioonile USAVA (Ukraina Väikeloomaarstide Selts), kes kohapeal abivajajaid loomi aitab,» teatas selts pressiteates.

Annetada saab, tehes ülekande selgitusega «USAVA» Eesti Loomakaitse Seltsi kontole:

EE977700771001365439 (LHV Pank)

EE791010002019856000 (SEB)

EE332200221041248998 (Swedbank)

Tagasi üles