K, 8.02.2023

Tallinna loomaaia suur kaotus: raskele haigusele vandus alla aasia emalõvi Tori

Triin Palmipuu
, naine.postimees.ee ajakirjanik
Tallinna loomaaia suur kaotus: raskele haigusele vandus alla aasia emalõvi Tori
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Emalõvi Tori
Emalõvi Tori Foto: Inari Leiman ja Maaja Kitsingu kollaaž

Tallinna loomaaed teatab ühismeedia vahendusel kurvast uudisest. Raske maksahaiguse tõttu suri 17-aastane aasia emalõvi Tori.

Tallinna loomaaias sel sajandil elanud kolmest aasia lõvist elas Tori kõige kauem, koguni 17 aastat, 5 kuud ja 28 päeva.

Poolas Łódźi loomaaias 20.02.2005 sündinud ja seal inimeste poolt üles kasvatatud noor emalõvi saabus Tallinna 2006. aasta juunis. Ta oli väga sõbralik, suhtlemisaldis ja mänguline ning eelistas inimesi liigikaaslastele. Ei meeldinud talle paarilisena Frankfurdi loomaaia lõvikarjast pärit isalõvi Juna (Johnny) ega sobinud seltsilisena Helsingis lõvide seas üles kasvanud emalõvi Xylitol (Ksjuša). 2016. aasta sügisel kolis ta ajutiselt pooleks aastaks Riia loomaaeda, et õnnistada sisse sealne uus lõvide ekspositsioon.

Viimastel aastatel kannatas Tori terviseprobleemide, sealhulgas maksapuudulikkuse käes, mida seni oli suudetud kontrolli all hoida. Augusti teisel nädalal halvenes tema tervis aga järsult, ta kaotas söögiisu ega tahtnud ka juua, mistõttu võetigi vastu otsus ta eutaneerida.

Aasia lõvide eluiga ei ole väga pikk: looduses elavad nad 10–12 aastat, tehistingimustes mõnevõrra kauem. Lõvi Tori ema suri 14-aastaselt, isa 13-aastaselt.

Märksõnad
Tagasi üles