VIDEO Märjamaal jäi kaamera ette ihuüksi seiklev hundikutsikas

lemmik.postimees.ee
Copy
Hundikutsikas Märjamaal.
Hundikutsikas Märjamaal. Foto: Ivar Maristi rajakaamera

Augusti esimese päeva varahommikul tabas jahimees Ivar Maristi rajakaamera haruldase jäädvustuse ringi hulkavast ja maailma uudistavast hundikutsikast Märjamaal.

Suve teine pool ja sügis on aeg, mil hundikutsikatele õpetatakse tarkusi ja elus hakkamasaamist, eelkõige toidu hankimist. Tõenäoliselt on noorlooma liigikaaslased kuskil läheduses, kirjutab Eesti Jahimeeste Selts. 

Pärast 62–65-päevast tiinust sünnivad aprillis kaetud kõrvadega pimedad kutsikad. Tavaliselt on pesakonnas 5–7 tillukest tumedat karva kutsikat, kuid nende arv võib ulatuda ka üle kümne. Kutsikad kaaluvad 300–500 g. Silmad avanevad 10–12-päevaselt. Kutsikad saavad nägijaks 9–12 päeva vanuselt ja nädal või paar hiljem hakkavad lõikuma piimahambad.

Umbes poolteist kuud saavad kutsikad põhitoiduna piima, kuid juba pärast esimeste hammaste tulekut hakkavad vanaloomad kutsikatele andma ka poolenisti seeditud lihaollust. Hiljem lisanduvad toidulauale väiksemad loomad, murdmise õpetamiseks võib saak olla veel poolenisti elus. Kolmekuuselt hakkavad piimahambad vahetuma jäävhammaste vastu, kasv kiireneb ja umbes kaheksakuune noor hunt on saavutanud juba täiskasvanu suuruse. Emased saavad suguküpseks kahe-, isased kolmeaastaselt.

Tagasi üles