R, 3.02.2023

Haruldane vaatepilt: Pärnumaal tegutseb viie pojaga emakaru

Lisatud rajakaamera foto!
Maarja-Liis Orgmets
, Lemmiku portaali toimetaja
Haruldane vaatepilt: Pärnumaal tegutseb viie pojaga emakaru
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Pilt  on illustreeriv.
Pilt on illustreeriv. Foto: Shutterstock

Eesti Jahimeeste Selts andis teada, et Pärnumaal Kilingi-Nõmme jahipiirkonnas tegutseb emakaru tervelt viie pojaga – teadaolevalt pole varem Pärnumaal nii suurt pesakonda märgatud.

Haruldase vaatepildi jäädvustas Pärnumaa jahimees Kristo Song oma rajakaameraga. «Karupere toimetas seal ligi tund aega sööda peal, aga ühel hetkel jäid nad kõik koos rajakaamerasse. Siin kandis on see kindlasti haruldane, eelmisel aastal oli näha vaid kolme pojaga emakarusid, aga nüüd esmakordselt ka viite selle aastast karupoega,» kommenteeris Song Eesti Jahimeeste Seltsi pressiteate vahendusel.

Rajakaamera foto karuperest Pärnumaal
Rajakaamera foto karuperest Pärnumaal Foto: Eesti Jahimeeste Selts / Kristo Song

Tavaliselt on karul korraga üks või kaks, harva kuni viis poega.

Pruunkaru on ka tänavune aasta loom ning tal paistab tänavu hästi minevat. «Paistab, et karude järelkasv on erakordselt suur, sest järjest tuleb fotosid üle Eesti ja ka tavainimesed näevad neid,» selgitas Song.

Emakarud hoiavad tavaliselt karupoega vähemalt kaks aastat enda juures, enne kui neid üksi ringi liikuma lasevad. Pojad sünnivad emasloomal taliuinaku ajal jaanuaris.

Tavaliselt on karul korraga üks või kaks, harva kuni viis poega. Pojad on algul täiesti abitud ja suudavad ennast vaid nisadeni vedada ning piima imema hakata. Silmad avanevad poegadel kuu aja vanuselt ning neid imetatakse neli-viis kuud. Karud elavad kuni viiekümne aasta vanuseks.

Märksõnad
Tagasi üles