P, 27.11.2022

TUBLI TÖÖ! ⟩ Pimedas soos jälje üles võtnud politseikoer päästis Tartumaal abivajava naise elu

Maarja-Liis Orgmets
, Lemmiku portaali toimetaja
Pimedas soos jälje üles võtnud politseikoer päästis Tartumaal abivajava naise elu
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Politseikeor Dax
Politseikeor Dax Foto: PPA

Täna öösel käivitas politsei Tartumaal Emajõe suursoos otsingu, millele pani eduka punkti teenistuskoer Dax, kes abivajava naise üles leidis.

14. juulil kella 23 paiku sai häirekeskus teate, et Tartumaal lahkus kodust naine, kelle elu võib ohus olla. Kuhu naine minna võis, ei osanud keegi aimata. Ühendust ei saanud temaga samuti võtta, kuna oma telefoni oli ta välja lülitanud.

Politsei asus koos naise abikaasaga lisainfot koguma, et otsitava võimalik liikumissuund kindlaks teha. Peagi saadi juhtlõng, mis viis politseinikud, naise lähedased ja naabrid naist otsima Kavastusse Emajõe-Suursoosse.

Dax
Dax Foto: PPA

Lõuna prefektuuri operatiivjuht Ottomar Virk märkis, et hajaasustusega suurtel maa-aladel on kõige efektiivsem kasutada esmalt otsingukoera. «Kui teisi segavaid lõhnu ei ole, suudab koer väikese ajaga läbi otsida väga suure ala. Seega nähes, et kogutud info juhatab otsingumeeskonna keset ööd pimedasse sohu, kaasasime esmajärjekorras ala kontrollima teenistuskoera Daxi,» kirjeldas operatiivjuht.

Politseikoer Dax
Politseikoer Dax Foto: PPA

Kell näitas 00.45, kui koerajuht Rauno Rammo ja teenistuskoer Dax kiirustades kohale jõudsid. Et naise kadumisest oli möödunud selleks ajaks mõni tund, võttis Dax Emajõe matkarajalt naise jälje kiiresti üles. Järgnes stseen, mis teeb iga teenistuskoera omava koerajuhi õnnelikuks.

«Tundsin, kuidas koer hakkas kohe rihmast nii intensiivselt vedama. Tiris jõuliselt umbes pool kilomeetrit pikki matkaraja laudteed ning siis hüppas rajalt maha ning sikutas mind umbes viie meetri jagu edasi kraavipervele, mille taga otsitav naine jõekaldal vees pikali maas lebas. Laudteelt polnud nähagi, et seal kallaku taga kedagi olla võiks,» kirjeldas Daxi peremees Rauno Rammo teenistuskoera head tööd.

Igal aastal aitavad PPA teenistuskoerad leida keskmiselt umbes poolsada inimest, kes on maastikul eksinud või kadunud ja hätta sattunud.

Naine hingas, kuid oli teadvuseta, ümberringi tühjad tabletilehed. Politseinikud kandsid naise veest välja, katsid fooliumtekiga ning andsid ta peagi saabunud kiirabile üle, kes naise haiglasse viisid.

Igal aastal aitavad PPA teenistuskoerad leida keskmiselt umbes poolsada inimest, kes on maastikul eksinud või kadunud ja hätta sattunud.

Märksõnad
Tagasi üles