L, 2.12.2023

Londoni loomaaias tehti kõrvavaluga lõvile ulatuslik kompuutertomograafia

Triin Palmipuu
, naine.postimees.ee ajakirjanik
Facebook
Comments
Lõvile tehti täielikud uuringud
Lõvile tehti täielikud uuringud Foto: ZSL London Zoo / SWNS

Londoni loomaaias tehti ohustatud Aasia lõvile Bhanule ulatuslik uuring, et selgitada välja kaslase korduva kõrvavalu põhjused.

12-aastast Aasia lõvi Bhanut ravinud loomaarstid tõid skanneri loomaaeda, et põhjalikult uurida suure kassi probleemset vasakut kuulmekäiku. Senised ravimeetmed on olnud kõrvade puhastamine üldnarkoosis, regulaarne kõrvatilkade kasutamine ja loomaarsti uuringud. Nendega pole siiani paraku soovitud tulemust saavutatud.

Londoni loomaaia vanemveterinaarametnik Taina Strike ütles: «Tahtsime välja töötada Bhanu jaoks parima pikaajalise raviplaani, kuid pidime kõigepealt välja selgitama, mis probleemi põhjustas. Samuti pidime kiiresti välistama kõik halvimad stsenaariumid, näiteks kasvaja või sügavalt juurdunud infektsiooni, mis kompuutertomograafiaga kohe näha on.»

Foto: ZSL LONDON ZOO/ MERCURY PRESS/Scanpix

«Bhanu on üleeuroopalise ohustatud Aasia lõvide aretusprogrammi oluline liige ja väärib parimat hoolt, seega korraldasime talle parima võimaliku kohtlemise. Esimest korda toodi lõvi jaoks aparaat kohale, et näeks tema kõrva sügavamale ilma, et loom peaks reisima. Bhanu tuimastati tema hubases koopas, enne kui ta transporditi ettevaatlikult pardaveoki taga asuvasse mobiilsesse skannerisse.»

180-kilogrammise lõvi õrnalt ja õigesse asendisse tõstmiseks oli vaja kuue loomaaiatöötaja abi. Ühisdiagnostikas osalesid ka eksperdid kogu maailmast. Näiteks oli video vahendusel kohal Austraalia skaneerimisspetsialist, kellel on palju kaslastega töötamise kogemusi, et tulemusi reaalajas hinnata.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles