Loodusfestivalil saab tundma õppida aia- ja pargilindudest naabreid

lemmik.postimees.ee
Copy
Hakk.
Hakk. Foto: Peeter Kümmel / Scanpix

Eesti Ornitoloogiaühing tutvustab tänavusel Loodusfestivalil sulelisi naabreid, kes pesitsevad meie aedades, parkides ja mujal linnaruumis. Huvilised saavad osaleda linnulauluhommikul Toomemäel, linnurikkuse teematuuril Karlovas ning aialinnupäeval.

Reedel, 10. juunil kell 7.00 toimub Tartus Toomemäel linnulauluhommik, kus Andres Kalamehe juhendamisel kuulatakse ja õpitakse tundma linnulaulu. Kogunemine on Inglisillal, osalejatel palutakse kaasa võtta binokkel. Osalemine on tasuta.

Esmaspäeval, 13. juunil kell 18.00 algab Tartu loodusmaja eest teematuur «Parimaid linnurikkuse näiteid Karlovas», mis viib osalejad läbi Karlova tänavate, hoovide ja nurgataguste, et pöörata tähelepanu linna mitmekesisele miljööle ning linnurikkusele. Juhendaja Aire Orula jagab näpunäiteid, kuidas soodustada linnurikkust nii lihtsate, igapäevaste tegevuste kaudu kui ka teadlikumate toimimisviiside abil. Osalemine tasuta, vajalik eelnev registreerumine veebivormi kaudu.

Teisipäeval, 14. juunil kella 18.00–20.00 toimub Tartus Veski 4 aias aialinnupäev. Kavas on rasvatihase pesakastide meisterdamine Margus Otsa juhendamisel, osaleda saab otsimismängus ning tutvuda suvise aialinnupäevikuga. Osalemine on tasuta, pesakasti meisterdamine maksab 10 eurot ja selleks on vajalik eelnevalt registreeruda veebivormi kaudu.

Eesti Ornitoloogiaühing palub osalejatel üritustele tulla jalgsi, ratta või ühistranspordiga. Tegevuste läbiviimisel lähtub ornitoloogiaühing Tartu keskkonnahoidlike sündmuste juhisest.

Üritusi korraldab Eesti Ornitoloogiaühing ja need kuuluvad Loodusfestivali programmi, mis sel aastal toimub 10.–15. juunil. Loodusfestivali korraldavad Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed, kaaskorraldajad on Linnuvaatleja ning mitmed loodusharidust edendavad asutused ja vabatahtlikud üle Eesti. Festivali programmiga saab tutvuda lehel www.loodusfestival.ee.

Tagasi üles