Skip to footer
Päevatoimetaja:
Maarja-Liis Orgmets
Saada vihje

TUHANDED LOOMAD HÄDAS Ilm on nii kuum, et linnud kukuvad taevast alla

Väiksele papagoipojale toidetakse süstlaga vee- ja multivitamiinisegu Ahmedabadi loomakliinikus.

Indiat on tabanud erakordne kuumalaine, mistõttu vajavad sealsed loomad ja linnud rohkem hoolt kui kunagi varem.

Päästjad korjavad iga päev India läänepoolseimas osariigis Gujaratis maast kurnatud ja veepuuduse käes kannatavaid linde, sest kuumalaine tõttu on osariigis suurimas linnas veevarud otsa lõppenud, vahendab Reuters.

Kuumalaine Ahmedabadis. Loomaarst toidab veepuuduse all kannatavat kotkast.

Lõuna-Aasias on suured alad viimaste aastate kuumimatel kevadkuudel kuivanud, mistõttu hoiatas India peaminister Narendra Modi ka kasvava tuleohu eest.

Turgutust saab ka nahkhiir.

Gujarati osariigi suurimas linnas Ahmedabadis tegutsevas loomakliinikus tegeletakse vabatahtlikkuse alusel ning annetuste toel hätta sattunud loomade ravimisega.

Tilguti alla on sattunud ka kass.

Kliiniku töötajate sõnul on nad ainuüksi viimase paari nädala jooksul turgutanud tuhandeid linde, nende seas tuvisid ja haugalasi. «Sel aastal on olukord hullem kui kunagi varem,» ütles kümme aastat lindude päästmisega tegelenud Manoj Bhavsar Reutersile.

Kommentaarid
Tagasi üles