K, 30.11.2022

Järvamaa mees võtab kurgede peletamiseks kasutusele üha karmimaid meetmeid

lemmik.postimees.ee
Järvamaa mees võtab kurgede peletamiseks kasutusele üha karmimaid meetmeid
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 1
Toonekured. Pilt on illustreeriv.
Toonekured. Pilt on illustreeriv. Foto: Shutterstock

Ühes Järvamaa alevis elab mees, kes ei soovi enda hoovile kurgesid ja mida aasta edasi, seda karmimad meetmed ta nende eemale peletamiseks käsile võtab.

Kured on juba kümme aastat igal kevadel tagasi tulnud ja hoolega oma pesa sättinud. Kõik sealsed elanikud, välja arvatud see üks mees, on neid alati tagasi oodanud ja kaasa elanud, kirjutab Eesti Metsloomaühing.

Eelmisel aastal paigaldas too mees pesa ümber teravad ogad, aga ohtusid trotsides õppisid kured neist osavalt mööda manööverdama ja said vägagi edukalt seal pesitsetud. Tervelt neli tugevat poega lendasid sealt suureks saades oma elu peale, ilma ühegi õnnetuseta.

Sel aastal võttis härra kätte ja ehitas pesale peale plekist kolmnurkse katuse. Kured näevad oma pesa selle all, proovivad katusele ükshaaval uusi oksi peale laduda, kuid edutult.

Paraku on nii, et ükski seadus seda ei keela. Enne 15. aprilli võib eravaldusel asuva kurepesa eemaldamiseks loa saada väga hõlpsasti, ilma pikemalt arutamata. Seni, kuni mune pesas pole, on see lubatud, tõdeb ühing sotsiaalmeediapostituses. 

Lisaks vahetatakse Eestis välja kõik kolmnurksed elektripostid, mida kured senini suurepärasteks pesakohtadeks on pidanud. Seda selle tõttu, et kurg uuendab oma pesa igal aastal uue materjaliga ning pesa muutub üha raskemaks. Lõpuks, kui materjali on juba liiga palju, vajub pesa kokku. Pesa lagunemine lõhub omakorda ära elektriliini ning see on väga ohtlik. Tavalisele elektripostile aga pesa ehitada ei saa ja see, kui inimene oma aeda kurepesa soovib, on siit edasi tema enda teha, sest asendust linnule pakkuma jällegi seadustest tulenevalt ei pea. Kui selleks on soovi, peab käima raha välja omast taskust ning on võimalik lasta paigaldada alus, et kurgedele pesaehituseks soodne koht tekitada.

Märksõnad
Tagasi üles