P, 4.12.2022

IMELINE LEID ⟩ Loomakaitseorganisatsioonile antud vihje aitas leida Eesti vanima hobuse

Maarja-Liis Orgmets
, Lemmiku portaali toimetaja
Loomakaitseorganisatsioonile antud vihje aitas leida Eesti vanima hobuse
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 1
Pilt on illustreeriv.
Pilt on illustreeriv. Foto: Eesti Loomakaitse Selts

Eesti Loomakaitse Seltsile teatati Tartumaal nälginud ja vajunud seljaga hobusest. Vihje edastati põllumajandus- ja toiduametile, kes teostatud kontrolli käigus kinnitas, et hobusega on kõik korras: tegemist oli koguni Eesti vanima hobusega, kes on 36-aastane.

Kuigi teade tegi loomakaitsjad ja ametnikud esialgu murelikuks, siis ülevaatuse käigus selgus, et loom ei ole alatoidetud, vaid tema keha on oma kõrge ea tõttu kehvas konditsioonis ning tõsiseid terviseprobleeme tal ei ole. Kabjaline on oma ea kohta koguni üsna kõbus, hea isuga ning suudab iseseisvalt liikuda.

Küll aga on omanik teadlik, et olukord võib väga kiiresti muutuda ning kui hobuse heaolu ei ole enam võimalik tagada, tuleb loomale lubada halastussurm.

PTA küsis ka veterinaararsti hinnangut, kes vajadusel käib pere hobuseid ravimas. Tegemist on hobuste meditsiinile spetsialiseerunud loomaarstiga. Veterinaar on teadlik peetavate hobuste üldisest seisukorrast ja tervisest ning ka tema hinnangul on hobustele tagatud head pidamistingimused. Kokku peetakse kümmet hobust, kes päevasel ajal viibivad koplis, öösel tallis. Hobustele on tagatud piisavalt kvaliteetset heina ning samuti antakse lisasööta, müslit ja mineraale.

«Vahel inimesed ei julge teatada halvasti koheldud loomast, kuna arvatakse, et ise hinnatakse olukorda valesti. Tavainimene ei pea oskama hinnata, kas tegu on päriselt sekkumist vajava juhtumiga. Teavitamisega teete kindlaks, kas loom päriselt vajab abi ning nii võite päästa looma elu,» sõnas loomakaitse seltsi turundus- ja kommunikatsioonijuht Agnes Blank.

Kui looma heaolu tekitab muret, siis:

  • filmi või pildista toimuvat;
  • kirjuta info@loomakaitse.ee või helista 526 7117
  • esita vihje PTA-le vihje@pta.agri.ee või helista 605 4750.
Märksõnad
Tagasi üles