L, 3.06.2023

ÕIGE VÕI VALE? ⟩ Hirve päästmise video lõi netirahva kahte leeri

lemmik.postimees.ee
Facebook Twitter
Comments 1
Madu ja kits.
Madu ja kits. Foto: Kuvatõmmis videost

Kas loodusele on ikka õige vahele segada? Sotsiaalmeedias leviv video mao saagiks langenud hirve päästmisest tekitab vastakaid arvamusi.

Internet on täis videoid metsloomadest. Mõned on hirmutavad, mõned nunnud, mõned tekitavad hämmingut ja panevad arutlema, mis on õige ja mis vale. Üks selline vaidlusi põhjustav klipp levib praegu sotsiaalmeedias.

Näeme, kuidas madu on haaranud surmavasse haardesse hirve. Paraku ei saa madu saagi üle pikalt rõõmustada, sest olukorda sekkub inimene, kes üritab madu puuoksaga hirvest eemale peletada. Seejärel üritab madu ka sekkujat rünnata, jätmata sealjuures oma saaki maha.

Olukorda sekkunud mees ei jäta aga jonni ning proovib uuesti madu eemale hirmutada, mispeale roomaja lasebki lõpuks hirve lahti ning surmasuust pääsenud hirmunud metsloom jookseb minema.

Kui inimestelt uuriti, kuidas nemad taolises olukorras käituksid, siis läksid arvamused lahku. 

«Kui mul on võimalus elu päästa, siis ma seda ka teen. Olgu abivajaja inimene või loom,» kirjutas üks. 

«Inimesed, kes räägivad eluringist, peavad mõistma, et minu tulirelv ja mina oleme osa ringist ning maod peavad raskelt õppima, kes on tipus,» lisas teine, kes samuti ei jätaks kasutamata võimalust hirve elu päästa.

Leidus ka neid, kelle arvates ei tohiks inimene loodusele vahele segada. «Eluring. Las olla,» kommenteeris üks. 

«Maol on õigus seda hirve süüa samamoodi nagu teil või minul,» märkis teine.  

Leidus ka neid, kes nägid loos üldse omakasu võimalust. «Laseks tal hirve kägistamise lõpetada ja viiks siis hirve koju,» tunnistas üks. «Oleks saanud uue paari saapaid ja maitsva prae,» ei häbene see vaataja tunnistada.

Facebook Twitter
Comments 1

Märksõnad

Tagasi üles