P, 2.04.2023

ASI SELGE! ⟩ Loe, millises Eesti linnas elab sel kevadel kõige rohkem linde?

Maarja-Liis Orgmets
, Lemmiku portaali toimetaja
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Punarinda (pildil) vaadeldi sel aastal vaid kahes ja laulurästast ühes linnas – mõnel aastal on need liigid linnade linnuvaatlusel juba üsna arvukalt esindatud. Pilt on illustreeriv.
Punarinda (pildil) vaadeldi sel aastal vaid kahes ja laulurästast ühes linnas – mõnel aastal on need liigid linnade linnuvaatlusel juba üsna arvukalt esindatud. Pilt on illustreeriv. Foto: Shutterstock

Eesti Ornitoloogiaühing andis teada, et märtsikuu viimasel pühapäeval toimunud linnade linnuvaatluspäeval selgus selle kevade kõige linnurikkam linn, milleks on Haapsalu. Linnuvaatlejad märkasid seal 70 linnuliiki.

Seekordsel linnade linnuvaatlusel osales 75 linnuhuvilist, kes vaatlesid linde 23 linnas ning said kirja ühtekokku 111 linnuliiki. Kõige linnurikkama linna tiitli pälvis Haapsalu, kus registreeriti 70 linnuliiki. Liigirohkuselt järgnes Tallinn 61 liigiga.

Leidus osalejaid, kes siirdusid retkele juba kell 5 hommikul, kui ka neid, kes piirdusid pooletunnise linnuvaatlusega koduümbruses. Seekordsel linnade linnuvaatluspäeval võis näha väga suurt erinevust kevade arengus Eesti eri paigus. Kui Lääne-Eestis on merelahed juba suuresti jäävabad ning lumi ammu sulanud, siis mitmetes Lääne- ja Ida-Virumaa linnades oli vaatepilt veel väga talvine.

Paljudes linnades täheldati täna arvukat hanede läbirännet. Väga palju vaadeldi sealhulgas ka kanada laglesid. Keskmisest rohkem vaadeldi täna veel erinevaid ujuparte ning tutt- ja punapea-varte, kuid rändelt saabunud laululinde kohati seevastu väga vähe. Näiteks punarinda vaadeldi täna vaid kahes ja laulurästast ühes linnas – mõnel aastal on need liigid linnade linnuvaatlusel juba üsna arvukalt esindatud.

Rändelt saabunud laululinde kohati seevastu väga vähe.

Põnevamatest liikidest märgati näiteks kaljukotkast, väikepütti ja äsja rändelt saabunud naaskelnokki.

Linnade linnuvaatluspäeva korraldab Eesti Ornitoloogiaühing 2002. aastast. Eelmisel aastal oli kõige liigirohkem linn Tallinn, kus vaadeldi 88 liiki.

Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Märksõnad
Tagasi üles