R, 31.03.2023

Loomaarst vastab: kas see on normaalne, et kassid teineteist ründavad?

Maarja-Liis Orgmets
, Lemmiku portaali toimetaja
Loomaarst vastab: kas see on normaalne, et kassid teineteist ründavad?
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Pilt on illustreeriv.
Pilt on illustreeriv. Foto: Shutterstock

Lemmiku lugejatele on avatud nõuandenurgake, kus loomaomanikel on võimalus esitada loomaarstile küsimusi oma neljajalgsete sõprade kohta.

Lemmiku lugeja küsib: «Mul on kaks isast seitsme kuu vanust kassi. Üks kass ründab teist kogu aeg nii, et kass karjub ta käes. Kas see on normaalne käitumine?»

Vastab loomaarst Kertu Kivirand PetCity loomakliinikust

Kas tegu on otsese ründamise või liiale läinud mängukäitumisega, ei oska olukorda nägemata hinnata. Igal juhul tundub, et vähemalt üks osapooltest sellist elukorraldust ei naudi ning tasuks midagi muuta. Kõige mõistlikum oleks pöörduda käitumisspetsialisti poole, kes on tänapäeval ka interneti vahendusel kättesaadavad. Alustamiseks sobib näiteks Krati koertekooli kassikursus ja selle juhendaja Laura Kiiroja.

Esita meile küsimus!

Saada oma lemmiklooma puudutav küsimus (või küsimused) meile ja me uurime loomaarstidelt ning ekspertidelt, miks loomad üht- või teistmoodi käituvad ja mis neid vaevab.

Küsimused võivad puudutada loomade käitumist, tervist või näiteks seda, millega arvestada, kui soovid võtta uue lemmiklooma. Küsimusi ootame aadressil lemmik@postimees.ee.

Märksõnad
Tagasi üles