R, 31.03.2023

Loomaarst vastab: miks kassil suu haiseb?

Maarja-Liis Orgmets
, Lemmiku portaali toimetaja
Loomaarst vastab: miks kassil suu haiseb?
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Pilt on illustreeriv.
Pilt on illustreeriv. Foto: Shutterstock

Lemmiku lugejatele on avatud nõuandenurgake, kus loomaomanikel on võimalus esitada loomaarstile küsimusi oma neljajalgsete sõprade kohta.

Lemmiku lugeja küsib: «Mul kass 6-kuune ja tal suu nii haiseb. Millest võib see olla, teatud söögist? Kas kassil tohib hambaid ka pesta?»

Vastab loomaarst Kertu Kivirand PetCity loomakliinikust

Halb hingeõhk ehk halitoos on tingitud hambakatust ehk suuõõnde kogunevatest bakteritest. Kassidel tekib hambakatt, igemepõletik ja hambakivi täpselt samuti nagu inimestel ning nende hambaid peab pesema täpselt samuti nagu inimestel. Kui teie ise poleks kunagi elus hambaid pesnud, oleks hingeõhk samuti ebameeldiv.

Toiduga palju muuta ei saa, mingit abi võib olla loomakliinikus saadavatest hammaste puhastuseks mõeldud ravitoitudest ja maiustest, kuid hammaste harjamist see ei asenda. Tasuks ette võtta käik veterinaari juurde, et välistada tõsisemad haigused ja saada hambapesu konsultatsioon.

Blogipostitus suuõõneprobleemide kohta, sealhulgas hambapesu kirjelduse leiab siit.

Esita meile küsimus!

Saada oma lemmiklooma puudutav küsimus (või küsimused) meile ja me uurime loomaarstidelt ning ekspertidelt, miks loomad üht- või teistmoodi käituvad ja mis neid vaevab.

Küsimused võivad puudutada loomade käitumist, tervist või näiteks seda, millega arvestada, kui soovid võtta uue lemmiklooma. Küsimusi ootame aadressil lemmik@postimees.ee.

Märksõnad
Tagasi üles