P, 4.12.2022

Oluline fakt hülgepoegade kohta, mida kõik peaksid teadma

Maarja-Liis Orgmets
, Lemmiku portaali toimetaja
Oluline fakt hülgepoegade kohta, mida kõik peaksid teadma
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Hülgepojad
Hülgepojad Foto: Pixabay

Selle aasta esimesed hülgepojad on sündinud, kuid on üks oluline fakt, mida tasuks teada. Nimelt see, et omapäi rannal lesivad hülgepojad ei ole ema hooleta jäänud ega vaja inimese abi.

Emasloom imetab hülgepoega keskmiselt 16 päeva, selle aja jooksul ei käi hülgepoeg ise toitumas. Pärast paari nädalat võõrutab emasloom noorlooma. «Sellel hüljeste jaoks tundlikul perioodil veedavad pojad suure osa ajast omapäi. Inimese abi nad ei vaja, oluline on anda neile rahu ja iseseisvumise aega,» ütles keskkonnaameti jahinduse ja vee-elustiku büroo peaspetsialist Jan Siimson.

Iseseisvuv hallhülge poeg vahetab valge ja koheva pojakarva hallitähnilise ja madala täiskasvanu karvkatte vastu, mis sobib talle vee-eluks paremini. Pärast võõrutust võivad pojad olla omaette maismaal 2–4 nädalat, enne kui nad on valmis merele suunduma.

Keskkonnaameti peaspetsialist Jan Siimson toonitab, et mistahes moel hülgepojaga kontakti loomine võib loomakest ohustada. «Selle asemel, et hülgepoega katsuda, toita või teda pildistada, palume temast kiiresti eemalduda. Kindlasti ei tohi hülgepoegi endaga kaasa viia. Loomapoegadele on oluline anda rahu ja neid liigsest stressist säästa,» sõnas Jan Siimson. Amet palub koeraomanikel lemmikuga rannas jalutades hoida koera rihma otsas, et ta hülgepoega ja teisi loomi-linde häirima ei pääseks.

Kui märkad, et metsloom on vigastatud ja vajab abi, anna sellest teada riigiinfo telefonile 1247.

Vaata Vilsandi rahvuspargis Innarahul asuva hülgekaamera otsepilti siit.

Märksõnad
Tagasi üles