R, 20.05.2022

INTERVJUU ⟩ Aleksei Turovski loeb loomadele luuletusi: «Inimhäälel on fantastiline võime informeerida loomi oma kavatsustest»

Maarja-Liis Orgmets
, Lemmiku portaali toimetaja
Aleksei Turovski loeb loomadele luuletusi: «Inimhäälel on fantastiline võime informeerida loomi oma kavatsustest»
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Aleksei Turovski, Pärnu Loodusmaja
Aleksei Turovski, Pärnu Loodusmaja Foto: Mailiis Ollino / Scanpix

Kes on loomaaia kõige ohtlikum loom? Kas hundid ja teised metsloomad tahavad ilmtingimata inimest ära süüa? Nendel ja paljudel muudel põnevatel teemadel arutlesime pikas intervjuus Eesti tuntuima zooloogi Aleksei Turovskiga.

Millised lemmikloomad teil läbi elu on olnud või millised praegu on?

Oh, neid me ei jõuaks loendada. Nad on mul kõik meeles, mul on loomadega seotud mälu. Mul on olnud kalad vähemalt 14 liigist, sabalised kahepaiksed aksolotlid. Nemad elasid mul aastaid, väga toredad. Ja siis minu lemmik nastik, kelle ma päästsin aprillikuus, kui olin 11-aastane. Leidsin ta linna pealt ühest roosipõõsast, neid kaeti metsast toodud põhuga talveks ja ilmselt koos sellega toodi ka see loom sinna. Nii et ta oli talveunes ja siis aprillis, kui läks soojaks, ärkas, hakkas liikuma ja siis rahvas karjus, et „madu-madu”... mina juhtusin, jumal tänatud, seal juures olema, pistsin ta kiiresti põuetaskusse ja jooksin koju. Ja ta elas mul kaua!

Märksõnad
Tagasi üles