R, 20.05.2022

RIIK JAHIB INIMESTE LEMMIKLOOMI ⟩ Hongkongi valitsus käskis hukata 2000 hamstrit

Maarja-Liis Orgmets
, Lemmiku portaali toimetaja
Hongkongi valitsus käskis hukata 2000 hamstrit
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 1
Ametnikud kõnealuse loomapoe juures.
Ametnikud kõnealuse loomapoe juures. Foto: TYRONE SIU / Scanpix

Hongkongi valitsus käskis ennetava meetmena riigis hukata 2000 hamstrit seoses ühes loomapoes avastatud koroonakoldega.

Väga karme koroonameetmeid rakendavas Hongkongis seostatakse ühte loomapoodi võimaliku koroonakoldega, mistõttu on võimud andnud korralduse üle riigi kokku koguda 2000 hamstrit, kes ennetava meetmena eutaneeritakse, vahendas BBC.

Otsus tehti pärast seda, kui Pet Bossi nimelise lemmikloomapoe müüja delta tüvega nakatus. Müüja haigestumise järel tehti koroonatestid ka müügil olnud loomadele ning saadi teada, et ka 11 hamstrit oli koroonasse haigestunud. Võimude sõnul on alust arvata, et hamstrid said koroona just müüja käest. Poes müügil olnud teist liiki loomad, nagu näiteks jänesed ja tšintšiljad, ei ole positiivseid testitulemusi andnud.

Kõikidele loomapoodidele, kes importisid ning inimestele, kes soetasid hamstri pärast 22. detsembrit 2021, on antud korraldus loomad tagastada, et nad eutaneerida, olenemata sellest, kas nende test on positiivne või negatiivne. Hamstreid müüvad loomapoed peavad olema suletud ning kõikide väikeste imetajate import riiki on keelatud.

Kõikidele loomapoodidele, kes importisid ning inimestele, kes soetasid hamstri pärast 22. detsembrit 2021, anti korraldus loomad tagastada.

Vaata videost, kuidas loomapoe asukaid kokku korjatakse.

Viiruse kartuses palutakse kõigil loomaomanikel, eriti neil, kellel on hamstrid, olla väga ettevaatlikud.

Üle 34 000 inimese on juba andnud allkirja meetmevastasele petitsioonile, et tuhanded inimesed oma lemmikloomadest ilma asjata siiski ilma ei jääks. 

Märksõnad
Tagasi üles