T, 6.12.2022

Tallinnas võeti omanikult ära 37 halvas seisus kassi

lemmik.postimees.ee
Tallinnas võeti omanikult ära 37 halvas seisus kassi
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Päästetud kassid.
Päästetud kassid. Foto: Põllumajandus- ja toiduamet

Tallinna keskkonna- ja kommunaalameti eestvedamisel toimunud operatsiooni käigus võttis põllumajandus- ja toiduamet omanikult ära halvas seisus ning kehvades elutingimustes elanud kassid. Loomad toimetati varjupaika, kus nende eest hoolitsetakse, kuni nad leiavad uued kodud.

Põllumajandus- ja toiduameti põhja regiooni peaspetsialisti Tiina Kuke sõnul võeti loomad ära Põhja-Tallinnas asunud nn kassivabrikust. «Loomapidajalt võeti ära 37 kassi, kellest 22 olid kassipojad. Kahjuks on osad kassidest niivõrd halvas seisus ja niivõrd noored, et ei pruugi ellu jääda. Samuti oli kasside tervislik seisund halb ning nad vajavad kindlasti ravi,» kirjeldas Kukk loomade olukorda.

Kassid asuvad täna Tallinna varjupaiga personali hoole all. «Enne huvilistele loovutamist, vaatavad veterinaarid kõik loomad üle ning määravad vajaliku ravi,» kinnitas Kukk.

Kuke sõnul on väga oluline, et lemmikut võttes tutvutaks looma elukeskkonnaga. «Kindlasti ei tohiks lemmikut ostes kohtuda neutraalsel pinnal nagu näiteks parklas või tanklas. Alati tuleb paluda tutvuda kohaga, kust loom pärineb. Sedasi aitame vältida nn koerte- või kassivabrikute teket,» paneb Kukk inimestele südamele.

Amet annab teada, kui loomad on loovutusvalmis ning kuidas on võimalik kassidele uusi kodusid pakkuda.

Päästetud kass.
Päästetud kass. Foto: Põllumajandus- ja toiduamet
Märksõnad
Tagasi üles