P, 2.04.2023

Loomaarst vastab: kuidas aru saada, et olen koera võtmiseks valmis?

lemmik.postimees.ee
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Pilt on illustreeriv.
Pilt on illustreeriv. Foto: Shutterstock

Lemmiku lugejatele on avatud nõuandenurgake, kus loomaomanikel on võimalus esitada loomaarstile küsimusi oma neljajalgsete sõprade kohta.

Lemmiku lugeja küsib

Mul on juba pikemat aega soov võtta endale koer. Olen rahuliku elutempoga, armastan koeri väga ning töötan kodust, seega oleks võimalik pühendada lemmikule palju aega. Samas hoiab miski mind ikkagi tagasi ning justkui ei julge seda otsust langetada. Mida sellises olukorras teha? Kuidas aru saada, et olen koera võtmiseks valmis?

Vastab loomaarst Kertu Kivirand PetCity loomakliinikust

Lemmiku võtmine, nagu laste saaminegi, on lõppude lõpuks ikkagi inimese enda tunnetuse küsimus. Kui aeg tundub just kui lõpuks sobilik olevat, võiks ehk esialgu proovida hoiukodu pakkumist. Nii saab kõige tõesema ülevaate loomapidamise igapäevast, samas ootamatuste esilekerkimisel on teada, et loom liigub ikkagi edasi oma päriskoju. Sobivate tuttavate olemasolul saab ehk ka mõneks ajaks koerahoidmise teenust kasvõi puhkuse ajaks pakkuda. Paljud koeraomanikud oleksid sellise pakkumise üle väga rõõmsad. Muidugi tasub ka internetist otsida koeraomanike kogemuslugusid ja ka foorumitest võib nõu küsida.

Lemmiku toimetus ootab küsimusi!

Saada oma lemmiklooma puudutav küsimus (või küsimused) meile ja me uurime loomaarstidelt ning ekspertidelt, miks loomad üht- või teistmoodi käituvad ja mis neid vaevab.

Küsimused võivad puudutada loomade käitumist, tervist või näiteks seda, millega arvestada, kui soovid võtta uue lemmiklooma. Küsimusi ootame aadressil lemmik@postimees.ee.

Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Märksõnad
Tagasi üles