R, 3.02.2023

Tallinna loomaaed leinas: kauaoodatud jääkarupoeg suri mõni päev pärast sündi

Annaliis Laidre
, Toimetaja
Tallinna loomaaed leinas: kauaoodatud jääkarupoeg suri mõni päev pärast sündi
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 1
Friida ja Rasputin.
Friida ja Rasputin. Foto: Annika Tammur

Tallinna loomaaed teatab suure kurbusega, et surnud on jääkaru Friida ja Rasputini kauaoodatud järglane.

«Rõõmsate uudiste ootusärevuses alanud talvekuu toob paraku loomaaiale ja meie kogukonnale ootamatult väga kurvad uudised. Pikisilmi igatsetud Tallinna loomaaia jääkaru Friida ja Rasputini esimene poeg – jääkarutüdruk – suri mõned päevad pärast sündimist,» teatab loomaaed sotsiaalmeedias.  

Loomaaia teatel üritas vastsündinu küll ema nisa leida ja Friida teda korduvalt imetada, kuid siiski ei olnud näha ega kuulda tema söömist ema kaisus, ning seda kinnitas lahangul ka vastsündinu tühjaks jäänud magu. Lahangul tuvastati surma põhjusena sünnitrauma, mis oli tingitud tema nabaväädi või maksa rebenemisest tekkinud verejooksust kõhukoopasse.

Loomaaed tunneb kaasa talitajatele, kes on Friidat tema tiinuse ajal aidanud ja sünnituseks ette valmistanud ning tunnevad kaotusest tohutut kurbust. Nende tähelepanu on praegu Friida tervisel ja heaolul, kes viibib lumises väliaedikus, et tal oleks tegevust kurbade mõtete hajutamisel. «Loodame, et Friida taastub poegimisjärgsest stressist ning järgmisel kevadel tekib innaaeg, mil saab ta Rasputiniga taas kokku lasta,» on loomaaed lootusrikas. 

Märksõnad
Tagasi üles